با حضور امیرآبادی، اختتامیه مسابقات قرآن کریم ویژه جامعه کار و تعاون در قم برگزار شد.

Print Friendly, PDF & Email

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نماینده مردم قم، اختتامیه نهمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم ویژه جامعه کار، تلاش و تعاون و نخستین دوره مسابقات ترتیل، حفظ، قرائت و مفاهیم قرآن کریم ظهر امروز در سالن همایش‌های سازمان تبلیغات با حضور قاریان، حافضان و حاملان قرآن از سراسر کشور برگزار شد.

این برنامه با کلام نورانی قرآن و سرود ملی در حضور، علی ربیعی، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، آیت الله سعیدی تولیت حرم مطهر حضرت معصومه(س)، حجت الاسلام آشتیانی و احمد امیرآبادی نمایندگان مردم قم، استاندار و هیئت همراهش برگزار شد.

آیت الله سعیدی تولیت حرم مطهر حضرت معصومه(س) در این جمع قرآنی اظهارکرد: امید است که کشور در پناه قرآن بیمه شود.

امام جمعه قم با اشاره به استعاذه هنگام قرائت قرآن عنوان کرد: ما دو نوع قرائت داریم، قرائت با استعاذه و قرائت بدون استعاذه. که شارع مقدس اسلام به قرائت با استعاذه تاکید زیادی داشته است.البته استعاذه زمانی کا آمد است که بعد از آن ما به خداوند پناه ببریم، بنابراین با توجه به آیه ۹۹ سره نحل شیطان بر شما تسلط نمی یابد مگر این که ایمان و توکل داشته باشیم.

حجت الاسلام آشتیانی نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی نیز با اشاره به قرآن به عنوان تنها منبع انرژی تصریح کرد: چون قرآن تنها منبع مهم انرژی است، انس با قرآن نشاط زندگی را زیاد می کند.

وی با اشاره به حدیث پیامبر اکرم(ص) درباره انس با قرآن خاطرنشان کرد: از قرآن مدد بجوئید که قرآن هم شفاعت می کند و هم شکایت و سعادت و شقاوت ما در گرو عمل به فرامین قرآن است،ف بنابراین اگر خواهان سعادت هستیم نباید قرآن را رها کنیم.

علی ربیعی، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی سخنران آخر این همایش بود و اظهار کرد: امام حسین(ع) به ما آموخت که بر آن چه که حق است پا فشاری کنیم و در راه رسیدن به حق حتی بذل جان کنیم.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به آیات قرآن درباره قناعت و صرفه جویی افزود: مهمترین معضل اقتصادی ما این است که فرهنگ پس انداز نداریم.

در این برنامه از کتب فرهنگ جامع موضوعی- تخصصی آیات و روایات از انتشارات سازمان فنی و حرفه کشور نیز رونمایی و از برگزیدگان مسابقات قرآنی تجلیل شد.