با حضور نماینده مردم قم مشکلات تعاونی های مسکن مهر پردیسان بررسی شد.

با حضور نماینده مردم قم مشکلات تعاونی های مسکن مهر پردیسان بررسی شد.

Print Friendly

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نماینده مردم استان قم، امیرآبادی فراهانی پنج شنبه شب (۷آذر۱۳۹۲) با حضور در مسجد امام موسی کاظم (ع) منطقه پردیسان در جلسه بررسی مشکلات مسکن مهر شرکت کرد.

در این جلسه علاوه بر امیرآبادی،‌حجت الاسلام آشتیانی دیگر نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی، نمایندگانی از اداره تعاون، اداره امور مالیاتی استان، اداره مسکن و شهرسازی، رئیس اتحادیه تعاونی های مسکن مهر استان و شهردار منطقه پردیسان نیز حضور داشتند.

در ابتدای این جلسه نمایندگان اهالی منطقه پردیسان به بیان مشکلات خود پرداختند.

بعد از سخنان نماینده ساکنین مسکن مهر، احمد امیرآبادی نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی به سخنرانی پرداخت.

امیرآبادی در سخنان خود با تاکید بر اینکه مشکلاتی که مردم اعلام کردند در این جلسه قابل حل نیست، اضافه کرد: در این جلسه باید مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب، فرماندار قم، رئیس سازمان تعاون، کار و رفاه اجتماعی حضور داشته باشند، قبلا باید با آنها هماهنگ می‌شد و در این جلسه باید مدیران کل حضور پیدا می‌کردند نه معاونان آنان که بنده در همین جا گلایه خود را اعلام می‌کنم.

وی بیان داشت: متاسفانه تعداد زیادی از مدیران استان قم غیر بومی هستند و در ایام تعطیل به شهر و دیار خود سفر می‌کنند و نباید از آنها هم توقع داشته باشیم، لذا باید از قبل با آنها هماهنگی صورت می‌گرفت، در هر صورت در هفته آینده با حضور نمایندگان مردم و مدیران کل یک جلسه‌ای را خواهیم گذاشت و به این مشکلات رسیدگی می‌کنیم.

 نماینده قم در مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد: ممکن است سیاست‌های دولت نسبت به مسکن مهر تغییر کند، ولی مسئولینی که فعلا در راس کار هستند باید در مقابل مردم پاسخگو باشند و به مشکلات آنان رسیدگی نمایند.

امیرآبادی اضافه کرد: مسکن مهر یکی از کارهای بسیار خوب دولت نهم و دهم بود که با این کار تعداد زیادی از محرومین صاحب خانه شدند، ولی متاسفانه این کار خوب در حال تبدیل شدن به یک کار بد است که مسئولین نباید اجازه دهند چنین اتفاقی بیفتد و مردم دچار ناراحتی شوند.

وی در ادامه سخنان خود گفت: یکی از مشکلات مسکن مهر، مشکل زیرساخت ها است که این مشکل با شرکت‌های خدمات رسان و اتحادیه‌ها مرتبط است که باید در این زمینه تدبیر درستی صورت گیرد.

وی بیان داشت: در حال حاضر اتفاقی که افتاده چندان خوشایند نیست، دولت نه تنها بودجه‌ای به شرکت‌های خدمات رسان همانند شرکت آب، برق، گاز و … نمی‌دهد، بلکه پول فروش انشعابات را هم از این شرکت‌ها اخذ و به حساب خزانه واریز می‌کند تا در میان هر برج به عنوان یارانه نقدی به مردم بپردازد، در حال حاضر شرکت‌های خدمات رسان با مشکلات عدیده‌ای مواجه هستند، اگر ما از شرکت‌های خدمات رسان بخواهیم که در این مناطق کاری انجام دهند می‌گویند که ما بودجه و اعتباری نداریم.

امیرآبادی با اشاره به اینکه مدیریت تعاونی‌ها یکی دیگر از مشکلاتی بوده که دامن گیر ساکنین مسکن مهر شده است، تصریح کرد: بعضی مدیر عامل‌ها خوب عمل کرده و مصالح مورد نیاز را به موقع خریده‌اند و کار به درستی پیش رفته است، برخی دیگر با سوء‌ تدبیر مواجه شده و اعضا را نیز با مشکل مواجه کرده‌اند.

وی با اشاره به اینکه ۱۲ رئیس تعاونی در شهر قم ممنوع الخروج شده و برای برخی هم حکم زندان صادر گردیده است، گفت: برخی از مدیران عامل تعاونی‌ها با سوء استفاده از موقعیت خود، فامیل‌هایشان را سر کار آورده‌اند و اتومبیل برای خود خریده که با این کارها هزینه‌های اضافی را به اعضاء تحمیل نموده‌اند.

وی در ادامه سخنان خود با تاکید بر اینکه نمایندگان مسئولیت اجرائی ندارند ولی پیگیر امور خواهند بود، تاکید کرد: در آینده نزدیک مشکلات زیادی گریبانگیر پردیسان خواهد شد، خیابان‌ها و شوارع کم عرض و نبود خدمات فرهنگی و … بر مشکلات این شهر خواهد افزود که باید مسئولین با تدبیر مناسب از همین امروز در فکر رفع آن باشند.

امیرآبادی بیان داشت: زمین‌هایی که در اختیار مراکز حوزوی، فرهنگی و دانشگاهی در پردیسان قرار گرفته یکی دیگر از مشکلاتی است که با آن مواجه هستیم و به دلیل اینکه این مراکز بودجه لازم را برای ساخت ندارند، به صورت بلاتکلیف این زمین‌ها رها شده است.

وی اضافه کرد: بهتر است این زمین‌ها به مردم و اگذار شود و مراکز فرهنگی و دانشگاهی در کنار جاده ورجان زمین بگیرند و نسبت به احداث بنا اقدام نمایند.

در پایان جلسه مقرر گردید به منظور بررسی بیشتر مشکلات و ارائه راهکارهای کارشناسی، جلسه ای در روز شنبه با حضور مسئولین مربوطه در محل دفتر امیرآبادی فراهانی برگزار شود.