نماینده مردم قم در مجلس خواستار لزوم توجه بیشتر مدیرکل جدید ارشاد قم به خبرنگاران و ناشران شد

نماینده مردم قم در مجلس خواستار لزوم توجه بیشتر مدیرکل جدید ارشاد قم به خبرنگاران و ناشران شد

Print Friendly, PDF & Email

نماینده مردم قم در مجلس گفت: از وزیر ارشاد و مدیرکل جدید ارشاد قم خواهش دارم که به فکر مردم قم، خبرنگاران، مراکز فرهنگی هنری و ناشران قم باشد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نماینده مردم قم به نقل از خبرگزاری فارس، احمد امیرآبادی صبح امروز در مراسم تودیع و معارفه مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم با تقدیر از اقدامات و زحمات آقای اسماعیلی‌طبا مدیرکل سابق ارشاد قم گفت: متاسفانه در عرصه فرهنگ در دریا قرار گرفته‌ایم ولی تشنه لب هستیم.

وی با اشاره به اینکه قم دارای ۵۳ کتابخانه است، عنوان کرد: تعداد مراکز فرهنگی و هنری قم ۱۱ مرکز بوده و رتبه کشوری در این بخش ۲۹ است و تعداد اعضای مراکز فرهنگی و هنری ۲ هزار و ۹۹۷ نفر هستند که در این بخش در رتبه ۳۱ کشور قرار داریم.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در استان قم از نظر تعداد کتاب‌ مراکز فرهنگی و هنری قم در رتبه ۲۹ کشور و از نظر تعداد کتاب‌های امانت داده شده رتبه ۲۸ کشور را در اختیار داریم.

وی با بیان اینکه استان قم از نظر صنعت چاپ و نشر در رتبه دوم کشور قرار دارد، اظهار کرد: با توجه به کاستی‌های موجود ما در موضوعات مربوط به وزارت ارشاد مطالبه داریم.

امیرآبادی ادامه داد: بسیاری از اقداماتی که در اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم انجام شده خدمات ملی و فراملی است و از وزیر ارشاد و مدیرکل جدید می‌خواهیم که این اداره کل به فکر مردم قم، خبرنگاران، مراکز فرهنگی هنری و ناشران باشد.

آلبوم تصاویر