امیرآبادی فراهانی در تذکر آیین نامه ای: نحوه پرداخت هزینه آب، برق و گاز مساجد و اماکن دینی مبهم است

امیرآبادی فراهانی در تذکر آیین نامه ای: نحوه پرداخت هزینه آب، برق و گاز مساجد و اماکن دینی مبهم است

Print Friendly, PDF & Email

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نماینده مردم قم به نقل از خانه ملت، احمد امیرآبادی فراهانی در نشست علنی امروز (شنبه ۱۲ بهمن ماه) مجلس شورای اسلامی و در جریان بررسی بخش درآمدی لایحه بودجه ۹۳ با اشاره به رفع ابهام امروز مجلس درباره موضوع هزینه مساجد و اماکن دینی در تذکری با استناد به ماده ۱۱۵ آیین نامه داخلی مجلس گفت: قبل از اینکه ما به مجلس بیاییم به ما گفتند که بررسی لایحه بودجه را کنترات به آقای باهنر می دهند به سرعت روند تصویب آن طی شود.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی  افزود: درباره هزینه مساجد و اماکن دینی مطرح شد و امروز هم این موضوع بار دیگر بررسی شد اما متاسفانه هیات رئیسه اجازه اظهارنظر مخالفان را نداد. از طرف دیگر امروز رفع ابهامی درباره مساجد و هزینه آب و برق آنها صورت گرفت اما با این اقدام ابهامات بیشتری به این موضوع افزوده شد.

وی با اشاره به موافقت نمایندگان در نشست علنی امروز مجلس تعیین هزینه آب، برق و گاز مساجد متناسب با مساحت، تصریح کرد: با این مصوبه حال این سوال پیش می آید که اگر طبقه بالای مساجد پایگاه بسیجی تشکیل شده باشد، هزینه مصرف انرژی آن چگونه تامین می شود؟

محمدرضا باهنر نایب رئیس مجلس در پاسخ به اظهارات این نماینده گفت: قطعاً یک تذکر ۷۹ آیین نامه داخلی طلب من است و در زمان مقتضی آن را مطرح می کنم./