یادواره شهدای پایگاه آیت‌الله مدنی با حضور نماینده مردم قم برگزار شد

یادواره شهدای پایگاه آیت‌الله مدنی با حضور نماینده مردم قم برگزار شد

Print Friendly, PDF & Email

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نماینده مردم قم، یازدهمین یادواره ۳۵ شهید والامقام پایگاه هفت شهید آیت‌الله مدنی منطقه نیروگاه، به همت شهرداری منطقه دو در مسجد امام خمینی(ره) این منطقه برگزار شد.

در این مراسم حجت‌الاسلام سید محمد حسن ابوترابی نائب رئیس مجلس و احمد امیرآبادی نماینده مجلس شورای اسلامی و نیز جمع کثیری از خانواده‌های شهدا و اقشار مختلف مردم حضور داشتند.

قرائت قرآن توسط یکی از قاریان برجسته قمی، مداحی توسط سید علی حسینی از مداحان اهل بیت عصمت و طهارت(ع) و پرده‌خوانی با موضوع جهاد و شهادت و شهدای هشت سال دفاع مقدس از جمله برنامه‌های این یادواره بود.

حجت‌الاسلام ابوترابی نائب رئیس مجلس شورای اسلامی هم به عنوان سخنران ویژه با اشاره به فطری بودن آموزه‌های اسلامی اظهار داشت: در دستورات دینی حتی یک فرمان غیر عقلانی و غیر قابل انجام توسط جسم و روح آدمی دیده نمی‌شود؛ دلیل جایگاه برجسته شهدا حرکت در راستای آموزه‌های دینی و اطاعت از فرامین الهی است.

وی خواستار عینیت بخشیدن به راه شهدا در جامعه امروز شد و گفت: در این صورت به جامعه‌ای الگو تبدیل خواهیم شد؛ اراده خداوند بر آن است که همه اعضای جامعه اسلامی الگو باشند و مسلمانان تعادل را رعایت کنند؛ شهدا پرچمدار این حرکت هستند و مسیر حرکت امت اسلامی را هموار می‌کنند.

در پایان نیز با حضور مسئولان از خانواده ۳۵ شهیدی که در دوران دفاع مقدس از پایگاه هفت شهید آیت‌الله مدنی به جبهه‌ها اعزام شده بودند تجلیل و قدردانی شد.