باید شرایط به گونه ای باشد که شأن و منزلت معلمان در تمامی ایام سال گرامی داشته شود

باید شرایط به گونه ای باشد که شأن و منزلت معلمان در تمامی ایام سال گرامی داشته شود

Print Friendly, PDF & Email

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی «امیرآبادی»، نماینده مردم قم صبح امروز (پنج‌شنبه ۸ اسفند ۹۲) با حضور در دبیرستان شهید زین الدین، در مراسمی که به مناسبت «روز امور تربیتی  و تربیت اسلامی» در این دبیرستان برگزار شد، شرکت کرد.

امیرآبادی در این مراسم که در نمازخانه این مدرسه برگزار شد، با گرامی داشت یاد و خاطره شهیدان، خطاب به دانش آموزان گفت: ایران، امن ترین کشور در منطقه است در حالی که هیچ کشوری به اندازه ما دشمن ندارد.

وی افزود: باید ارزش این امنیت را بدانیم و قدردان شهدایی باشیم که برای عزت و امنیت این کشور جان خود را فدا کردند.

نماینده مردم قم در مجلس با بیان اینکه معلمی شغل انبیاست، اظهار کرد: باید قدردان معلمان و به ویژه معلمانی که در مناطق محروم زحمت می کشند باشیم.

وی گفت: اگر کسی به جایی می رسد نتیجه زحمات معلمان عزیزی است که دلسوزانه در اندیشه تعلیم و تربیت فرزندان ما هستند.

امیرآبادی تأکید کرد: محدود کردن تجلیل از معلمان به یک روز یا یک هفته درست نیست و باید به گونه ای فرهنگ سازی کرده و شرایط را آماده سازیم که شأن و منزلت معلمان در تمامی ایام سال گرامی داشته شود.

دبیر مجمع نمایندگان استان قم با اشاره به اینکه صاحبان اصلی این انقلاب محرومان و مستضعفان هستند، خطاب به دانش آموزان گفت: نباید محرومیت مانع پیشرفت شما شود.

وی افزود: بسیاری از افرادی که به مقامات عالی رسیده اند، در خانواده های محروم و مستضعف بزرگ شده اند.

امیرآبادی اضافه کرد: قسمت های عمده ای از شهر قم، جزو مناطق محروم است و با تمام تلاش هایی که صورت گرفته، هنوز مشکلات زیادی در آنها وجود دارد.

در پایان این مراسم از تعدادی از معلمان و دانش آموزان ممتاز این مدرسه با اهدای هدایایی تقدیر شد.