امیرآبادی در جمع پیشکسوتان جهاد و شهادت: نباید اجازه دهیم که دعواهای سیاسی باعث به حاشیه رفتن مسائل اساسی مردم شود

امیرآبادی در جمع پیشکسوتان جهاد و شهادت: نباید اجازه دهیم که دعواهای سیاسی باعث به حاشیه رفتن مسائل اساسی مردم شود

Print Friendly

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نماینده مردم قم، احمد امیرآبادی فراهانی عصر امروز (چهارشنبه ۱۴ اسفند) در جمع پیشکوستان جهاد و شهادت ناحیه مقاومت امام حسن (ع) با اشاره به ابلاغ سیاست های اقتصاد مقاومتی از سوی رهبر معظم انقلاب، گفت: اقتصاد مقاومتی متفاوت با ریاضت اقتصادی است.

نماینده مردم قم افزود: یکی از موارد مورد تأکید این سیاست ها، تکیه بر توان داخلی است.

امیرآبادی فراهانی با اشاره به پیشرفت های نظامی پس از جنگ، تصریح کرد: در حوزه هایی که به نتیجه نرسیده ام و نتوانسته ایم خودکفا شویم، مقصر اصلی ما مسئولین هستیم.

وی افزود: باید زیر ساخت ها را آماده کنیم و بعد از مردم بخواهیم تا در مصرف منابع صرفه جویی کنند.

عضو مجمع نمایندگان استان قم، با بیان اینکه هم اکنون مشکل اصلی کشور مسائل اقتصادی است، تأکید کرد: نباید اجازه دهیم که دعواهای سیاسی باعث به حاشیه رفتن مسائل اساسی مردم شود.

وی گفت: رهبر معظم انقلاب در سال های اخیر تأکید بسیاری بر مسائل اقتصادی داشته اند و به وسیله اسامی سال ها نقشه راه را برای حرکت مسئولین مشخص کرده اند.

امیرآبادی حضور بسیج در میدان های علمی و فرهنگی را مؤثر ارزیابی کرد و افزود: در این میان پیشکسوتان برای تحقق فرامین رهبری، وظیفه سنگینی بر عهده دارند.

نماینده مردم قم با اشاره به تحریم های دشمنان، تصریح کرد: در موضوع تحریم مقصر اصلی ما مسئولین بودیم که با بی تدبیری فرصت را برای فشارهای خارجی مهیا کردیم.

وی افزود: مقام معظم رهبری از سال های گذشته تأکید داشتند که باید در تأمین نیازها خودکفا شویم، اما برخی مسئولین توجه چندانی به این تأکیدات نداشته و ندارند.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با بیان اینکه متأسفانه نگاه برخی برای حل مشکلات به خارج از کشور است، گفت: در حالی که دولت آمریکا در ضعیف ترین موضع خود قرار دارد، برخی افراد ناآگاه به دنبال امتیاز دادن هستند.