امیرآبادی در جمع پیشکسوتان جهاد و شهادت: نباید اجازه دهیم که دعواهای سیاسی باعث به حاشیه رفتن مسائل اساسی مردم شود

امیرآبادی در جمع پیشکسوتان جهاد و شهادت: نباید اجازه دهیم که دعواهای سیاسی باعث به حاشیه رفتن مسائل اساسی مردم شود

Print Friendly, PDF & Email

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نماینده مردم قم، احمد امیرآبادی فراهانی عصر امروز (چهارشنبه ۱۴ اسفند) در جمع پیشکوستان جهاد و شهادت ناحیه مقاومت امام حسن (ع) با اشاره به ابلاغ سیاست های اقتصاد مقاومتی از سوی رهبر معظم انقلاب، گفت: اقتصاد مقاومتی متفاوت با ریاضت اقتصادی است.

نماینده مردم قم افزود: یکی از موارد مورد تأکید این سیاست ها، تکیه بر توان داخلی است.

امیرآبادی فراهانی با اشاره به پیشرفت های نظامی پس از جنگ، تصریح کرد: در حوزه هایی که به نتیجه نرسیده ام و نتوانسته ایم خودکفا شویم، مقصر اصلی ما مسئولین هستیم.

وی افزود: باید زیر ساخت ها را آماده کنیم و بعد از مردم بخواهیم تا در مصرف منابع صرفه جویی کنند.

عضو مجمع نمایندگان استان قم، با بیان اینکه هم اکنون مشکل اصلی کشور مسائل اقتصادی است، تأکید کرد: نباید اجازه دهیم که دعواهای سیاسی باعث به حاشیه رفتن مسائل اساسی مردم شود.

وی گفت: رهبر معظم انقلاب در سال های اخیر تأکید بسیاری بر مسائل اقتصادی داشته اند و به وسیله اسامی سال ها نقشه راه را برای حرکت مسئولین مشخص کرده اند.

امیرآبادی حضور بسیج در میدان های علمی و فرهنگی را مؤثر ارزیابی کرد و افزود: در این میان پیشکسوتان برای تحقق فرامین رهبری، وظیفه سنگینی بر عهده دارند.

نماینده مردم قم با اشاره به تحریم های دشمنان، تصریح کرد: در موضوع تحریم مقصر اصلی ما مسئولین بودیم که با بی تدبیری فرصت را برای فشارهای خارجی مهیا کردیم.

وی افزود: مقام معظم رهبری از سال های گذشته تأکید داشتند که باید در تأمین نیازها خودکفا شویم، اما برخی مسئولین توجه چندانی به این تأکیدات نداشته و ندارند.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با بیان اینکه متأسفانه نگاه برخی برای حل مشکلات به خارج از کشور است، گفت: در حالی که دولت آمریکا در ضعیف ترین موضع خود قرار دارد، برخی افراد ناآگاه به دنبال امتیاز دادن هستند.