دیدار هیئت مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان استان با نماینده مردم قم

دیدار هیئت مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان استان با نماینده مردم قم

Print Friendly

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نماینده مردم قم، در این دیدار که به مناسبت آغاز سال جدید در دفتر نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی برگزار شد، احمد امیرآبادی فراهانی گزارشی از نحوه اصلاح قانون نظام مهندسی در مجلس شورای اسلامی ارائه کرد و گفت: قانون نظام مهندسی در سال ۷۴ به تصویب مجلس رسید   که در سال گذشته اصلاحیه این قانون وارد مجلس شد که بعد از بررسی در کمسیسون های تخصصی و مربوطه در سال جاری  برای تصویب نهایی به صحن علنی خواهد آمد.
نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: در اصلاحیه قانون نظام مهندسی باید به دنبال شفاف و روشن شدن بیشتر قانون  باشیم در غیر این صورت با همان مشکلات قبلی مواجه خواهیم بود.
وی اضافه کرد: مباحثی همانند اشتغال ، استفاده از مزایای دانشگاهی و نخبگی و همچنین مسائل رفاهی  و خدماتی برای جامعه مهندسان در اصلاحیه قانون نظام مهندسی باید در نظر گرفته شود و باید تلاش کرد تا مهندسان به جایگاه واقعی خود دست یابند.

در ابتدای این دیدار مهندس سعید خان احمدلو در سخنانی ضمن تبریک سال جدید ، برای آقای امیرآبادی در راستای خدمتگزاری به مردم قم آرزوی موفقیت کرد.

وی اظهار داشت: مهندسان در سراسر کشور بخش بزرگی از جامعه را تشکیل می دهند و تعداد آنان نیز روز به روز در حال افزایش است که جا دارد  به جایگاه آنان توجه جدی صورت گیرد.
رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان قم ،  عنوان کرد: در اصلاحیه قانون نظام مهندسی نیز امیدواریم به گونه ای عمل شود تا ارتباط مهندس با مردم و همچنین دستگاه ها ی حاکمیتی به درستی تعریف و برقرار شود.

در انتهای این دیدار مقرر شد تا در هفته جاری نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی در جلسه هیئت مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان استان قم حضور یافته و مسائل مربوط به اصلاح قانون نظام مهندسی و دیگر موضوعات مختلف ،  مورد بحث و بررسی بیشتر قرار گیرد.