امیرآبادی:قطعا از  تیم مذاکره کننده هسته ای حمایت خواهیم کرد

امیرآبادی:قطعا از تیم مذاکره کننده هسته ای حمایت خواهیم کرد

Print Friendly, PDF & Email

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نماینده مردم قم،احمد امیرآبادی  ضمن گرامیداشت یاد و خاطره امام (ره) و شهداء اظهار کرد: پیشرفت‌ها و دستاوردهای داخلی و خارجی کشور در زمینه‌های مختلف در قبل و بعد از انقلاب قابل مقایسه نیست.

وی افزود: در دهه ۶۰ بسیاری از پزشکان عمومی کشور از هند و بنگلادش بودند اما اکنون در مسائل پیشرفته پزشکی جزو کشورهای ردیف اول دنیا هستیم.

نماینده مردم قم در مجلس با بیان اینکه جوانان ملت ایران بدون وابستگی به عوامل خارجی توانستند به علم انرژی هسته‌ای دست پیدا کنند بیان کرد: برخی مسائل را باید از نزدیک دید تا به بزرگی و اهمیت آن پی برد و باور کرد.

امیرآبادی اضافه کرد: موشک‌هایی اکنون در کشور ساخته شده است که بعضا قدرت‌ تخریب نصف یک شهر اسرائیل را دارد. وی تاکید داشت: هرجا روحیه اخلاص، ایثار، از خود گذشتگی و توانمندی‌های داخلی را مورد توجه قرار دادیم پیروز بودیم اما در کارهایی که از آرمان‌های امام دور شده، وصیت شهدا را ندیدیم و به فرمایشات مقام معظم رهبری توجه نکردیم، موفقیتی نداشتیم و برای مثال می‌توان به بعضی مسائل اقتصادی اشاره کرد که موجب رانت‌خواری‌ها و رفیق بازی‌ها شده است.

امیرآبادی ایران را در نفت منطقه تعیین کننده دانست و اضافه کرد: آمریکا جنگ‌های مختلفی با عراق، افغانستان و دیگر کشورهای منطقه به راه انداخت که هدف اصلی‌شان جنگ تمدن‌ها بود و قصد داشتند ایران به کمک صدام برود اما با درایت مقام معظم رهبری تمام نقشه‌های آمریکایی‌ها از بین رفت و وقتی آنها کارشان را بی نتیجه دیدند به جنگ داخل تمدنی روی آوردند که مسلمانان با یکدیگر جنگ داشته باشند.

وی گفت: ما در مقابل تسلیحات نظامی و هزینه‌هایی که غربی‌ها در کشور سوریه داشتند، هیچ کمکی نکردیم و تنها مشورت‌های نظامی و بسیج نیروهای نظامی و مردمی را داشتیم اما با این وجود موجب پیروزی مردم سوریه شدیم.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی با نقل خاطره‌ یکی از فرماندهان در کشور سوریه گفت: قبیله‌ای قصد کمک به بشار اسد را نداشت اما با آنها صحبت کردیم و گفتیم این فرمان رهبر انقلاب است به رئیس جمهورتان کمک کنید. بزرگ این قبیله وقتی این حرف را شنید جواب داد امام خامنه‌ای صالح‌ترین فرد روی زمین است؛ هیچکس به اندازه ایشان مصلحت مسلمین را نمی‌داند و ما تابع حرف‌های ایشان هستیم.

وی عنوان کرد: ما مسئولین و دولت مردان باید به قدرت جمهوری اسلامی در منطقه پی ببریم چون در حال حاضر آمریکایی‌ها بدون اجازه ما جرات انجام کاری را در منطقه ندارند.

DSC07044

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه ملت ایران باید از بیرون راندن رژیم پهلوی و رسیدن به عزت فعلی افتخار کند اظهار کرد: همانطور که مقام معظم رهبری بارها فرموده‌اند در همه مباحث به نقطه مطلوب و ایده‌آلی که آرمان‌های امام و ملت ایران بود نرسیده‌ایم چون در موضوعات فرهنگی و سبک زندگی مشکلاتی داریم ولی باید توجه داشت کارهای زیادی هم انجام شده است.

امیرآبادی خاطرنشان کرد: به غیر از بی بی سی و امثال آن، ۱۱۴ شبکه فارسی‌زبان بین‌المللی علیه موضوعات اجتماعی، سست کردن بنیان‌های خانواده و همچنین تهاجم فرهنگی در جمهوری اسلامی ایران کار می‌کنند که یک اسرائیلی با هزینه سالانه ۳ میلیارد دلار پشت آن است.

وی با انتقاد از پیشنهادی که دولت برای بودجه صدا و سیما به مجلس آورده است تصریح کرد: دولت گفته است ۵۳ درصد از بودجه سال ۹۴ صداوسیما باید از طریق تبلیغات تامین شود اما باید بدانند این مبلغ ناچیزی در مقابل هزینه‌های دشمنان خواهد بود چون آنها به این مسئله پی برده‌اند اگر عفت جوانان ایرانی را بگیرند، پیروز خواهند شد.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی توافق بر سر جزئیات را در مذاکرات هسته‌ای ایران با آمریکا لازم دانست و اضافه کرد: بعد از توافق اولیه، قرار بود قطعات هواپیمایی به ایران ارسال شود اما تاکنون یک قطعه نداده‌اند، وقتی هم علت این کارشان را می‌پرسیم، می‌گویند هنوز به شما اطمینان نداریم و ممکن است شما این قطعات را در هواپیماهای جنگی استفاده کنید.

امیرآبادی با اشاره به اینکه ایران بخش‌های قطع‌نامه را اجرایی کرد، گفت: طرف مقابل مذاکره‌کنندگان ایران، ۹۰ درصد مسائل را به مباحث فنی پرداختند که به ضرر ما بود چون ما رفع تحریم‌ها را می‌خواستیم که توجهی به آن نشد.

وی ادامه داد: بر اساس فرمایشات مقام معظم رهبری، قطعا از  تیم مذاکره کننده حمایت خواهیم کرد چون ما افرادی را برای جنگ با دشمن فرستاده‌ایم و ما باید از آنها حمایت داشته باشیم تا ‌ان‌شاءالله بتوانند در این جنگ، سربلند بیرون بیایند.