امیرآبادی فراهانی:بسیج، ظرفیت نهفته و بدنه پویای ملت است

امیرآبادی فراهانی:بسیج، ظرفیت نهفته و بدنه پویای ملت است

Print Friendly, PDF & Email

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نماینده مردم قم،احمد امیرآبادی فراهانی نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی در حاشیه بازدید از رزمایش‌ گردان های الی بیت‌المقدس بسیج با بیان اینکه بسیج، بدنه زنده و پویای ملت ایران اسلامی است، اظهارداشت: بسیجیان افراد فداکاری هستند که برای دفاع از آرمان‌ها و دستاوردهای انقلاب اسلامی در عرصه‌های مختلف از جمله نظامی و امدادی حضور پیدا کرده‌اند.
وی با تقدیر از حضور پرشور جوانان در گردان‌های واکنش سریع اضافه کرد: مسئولان بسیج برای تهدیدهای موجود در جامعه اسلامی برنامه‌ریزی‌های مختلفی انجام داده و در همین راستا آموزش‌های مختلف نظامی و امدادی را برای بسیجیان برگزار می‌کنند.
نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه بسیج، ظرفیت نهفته ملت است، خاطرنشان کرد: روزی که خطری ایران اسلامی را تهدید کند، بسیج با تمام ظرفیت‌های بالقوه خود وارد عرصه می‌شود و لذا دولت، مسئولان و بخش‌های مختلف کشور باید از این ظرفیت حمایت کنند.
وی با بیان اینکه طبق قانون، مسئولان برای گسترش آموزش‌های امدادی نباید منتظر حادثه‌های طبیعی باشند، تصریح کرد: ستادهای بحران که برای حوادث پیش بینی‌نشده در استان‌های مختلف کشور تشکیل می‌شود، اعتبار ویژه‌ای دارند که باید از این اعتبار برای حمایت از حرکت‌های امدادی مجموعه‌های مردمی از جمله بسیج استفاده شود.
امیرآبادی فراهانی در پایان عدم هماهنگی میان دستگاه‌های مختلف دولتی و غیر دولتی را یکی از مشکلات اصلی در هنگام بحران دانست و ادامه داد: هر چند اعتباری برای رزمایش‌های بسیج در مجلس در نظر گرفته شده است اما با توجه به اهمیت این رزمایش‌های نظامی و امدادی، دستگاه‌های اجرایی باید در کنار بسیج باشند و از ظرفیت خود برای تامین امکانات مورد نیاز تمرینات نیروهای بسیجی استفاده کنند.