با پیشنهاد امیرآبادی و تصویب نمایندگان صورت گرفت:تشکیل کمیسیون ویژه بررسی برجام در مجلس

با پیشنهاد امیرآبادی و تصویب نمایندگان صورت گرفت:تشکیل کمیسیون ویژه بررسی برجام در مجلس

Print Friendly, PDF & Email

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نماینده مردم قم،نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز (سه شنبه ۳۰ تیر ماه) به پیشنهاد تشکیل کمیسیون ویژه به استناد ماده ۴۴ جهت رسیدگی به موضوع توافقنامه جمهوری اسلامی ایران و ۱+۵ تحت عنوان برجام با ۱۳۶ رأی موافق،‌ ۳۹ رأی مخالف و ۹ رأی ممتنع از مجموع ۲۰۹ نفر نماینده حاضر در جلسه رأی دادند.
احمد امیرآبادی فراهانی به عنوان پیشنهاد دهنده تشکیل کمیسیون ویژه گفت: بر اساس اصول ۷۷ و ۱۲۵ قانون اساسی قرار شد در طرحی که اقدام دولت به حفظ دستاوردهای هسته ای ایران بود نتیجه مذاکرات به مجلس ارائه شود.
وی افزود: مورد مذاکرات از جمله مواردی است که می شود کمیسیون ویژه برای آن تشکیل داد لذا از آنجایی که بررسی متن مذاکره مشهور به برجام بسیار استثنایی است پیشنهاد دادیم که این کمیسیون تشکیل شود که ۱۵ نفر از همکاران بتوانند برجام را بررسی کنند لذا این پیشنهاد به امضای همکارانی از سلایق مختلف در مجلس رسید.
احمد امیرآبادی نماینده مردم قم در مجلس از درخواست نمایندگان برای تشکیل این کمیسیون ویژه  خبر داده و گفته بود:  ۲۱ نفر از نمایندگان به استناد ماده ۴۴ آیین نامه داخلی مجلس خواستار تشکیل این کمیسیون ویژه هستند.
نماینده مردم قم همچنین اعلام کرد که متن درخواست تشکیل کمیسیون ویژه امروز سه شنبه همزمان با حضور وزیر امور خارجه و رئیس سازمان انرژی اتمی در صحن علنی مجلس تقدیم هیئت رئیسه پارلمان شده است.
متقاضیان تشکیل کمیسیون ویژه بررسی توافقنامه هسته ای به این شرح بودند:  غلامعلی حدادعادل،   مسعود پزشکیان،   احمد امیرآبادی،   احمد توکلی،   الیاس نادران،   احمد سالک،   اسماعیل کوثری،   محمدرضا تابش،   سیدمهدی هاشمی،   سیدمحمد مرندی،   محمدرضا آشتیانی،   محمدمهدی زاهدی،   حسین نجابت،   مرتضی آقاتهرانی،   غلامرضا مصباحی مقدم،   محمد دهقان،   عباس رجایی،   علی اصغر زارعی،   ضرغام صادقی،   علیرضا زاکانی،   نادر قاضی پور.