امیرآبادی نماینده مردم قم:تغییر الگوی کشت نیازمند همکاری همه مسوولان است

امیرآبادی نماینده مردم قم:تغییر الگوی کشت نیازمند همکاری همه مسوولان است

Print Friendly, PDF & Email

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نماینده مردم قم،احمد امیر آبادی فراهانی روز یکشنبه در آیین بهره برداری از ۲۳ پروژه بخش کشاورزی استان قم در مزرعه آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه (س) درشهر جعفریه، با بیان اینکه کشاورزی بخش جعفریه در راستای اقتصادی مقاومتی نقش خود را ایفا کرده است، اظهار کرد: این بخش یکی از بخش های مهم اقتصادی در حوزه کشاورزی و دامداری استان قم می باشد که امیدوار هستیم با استفاده از روش های نوین آبیاری مشکل آب را حل کنیم.
وی همچنین خواستار عدم برداشت آب از چاه های علی آباد که در ۳۰ سال گذشته آب شرب مردم قم را تامین می کرد، شد تا کمک به بهبود وضعیت آب سفره های زیرزمینی بشود.
وی با اشاره به وجود برخی مشکلات در این بخش اظهار کرد: جاده قدیم بخش جعفریه نیاز به بهسازی دارد.
نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد: بخش جعفریه یکی از بخش های مهم اقتصادی در حوزه کشاورزی و دامداری استان قم است.
وی با بیان اینکه در دولت قبل در بخش عمرانی فعالیت های خوبی انجام شد، اظهار کرد: مدیران دولت قبل در حوزه کشاورزی عملکرد خوبی نداشتند ولی در دولت تدبیر و امید شاهد برنامه های موثر مسوولان در این حوزه بوده ایم.
این پروژه ها با حضور سید مهدی صادقی استاندار قم و جمعی از مدیران استان و بخش جعفریه افتتاح شدند.
۲۳ پروژه بخش کشاورزی استان قم با سرمایه گذاری ۱۰۹ میلیارد و ۹ میلیون ریال و اشتغالزایی برای ۱۱۴ نفر و بهره مندی ۲۳۱ خانوار از این پروژه ها افتتاح شدند که شامل؛ ۱۲ پروژه در بخش آب و خاک، چهار پروژه در بخش تولیدات دامی، چهار پروژه در صنایع کشاورزی، دو پروژه در تولیدات گیاهی و یک در بخش شیلات می شود.