امیرآبادی در حاشیه بازدید از پروژهای شهری خبر داد :بودجه خوبی برای بازگشایی دروازه ری پیش بینی کردیم

امیرآبادی در حاشیه بازدید از پروژهای شهری خبر داد :بودجه خوبی برای بازگشایی دروازه ری پیش بینی کردیم

Print Friendly

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نماینده مردم قم،احمد امیرآبادی صبح امروز در بازدید نمایندگان مردم قم در مجلس شورای اسلامی از پروژه‌های شهری از تغییر خطوط اتوبوسرانی شهر قم یاد کرد و گفت: مسئولان شهری برای این امر جلسات متعددی را با حضور کارشناسان برگزار کرده‌اند و هرچند اکنون مشکلاتی در تردد شهروندان ایجاد می‌شود اما در آینده نزدیک با ثبات کرایه اتوبوس‌ها و افزایش تعداد  اتوبوس سازمان اتوبوسرانی در شهر این مشکلات برطرف می‌شود.

وی ادامه داد: اکنون ۲۵۰ دستگاه در شهر قم بکارگیری می‌شود که با تخصیص اعتبار از دفتر رهبر انقلاب اسلامی بیش از ۵۰ دستگاه اتوبوس دیگر طی دو ماه آینده به ناوگان حمل و نقل عمومی شهر قم اضافه می‌شود.

امیرآبادی با بیان اینکه بلوار مرجعیت می‌تواند با استفاده از برنامه طولانی مدت بسیاری از بخش‌های کوهستانی قم را برای مسافران نمایش دهد اظهار کرد: حداقل ۲۰۰ متر از اطراف بلوار مرجعیت باید به فضای سبز اختصاص یابد و به هیچ سازمان و نهادی اجازه ساخت و ساز در حاشیه این بلوار داده نشود.

وی با تاکید بر اینکه پیمانکار پروژه تقاطع غیرهم‌سطح شهدای ۱۵ خرداد کم کاری کرده است تصریح کرد: با توجه به مرکزیت بلوار ۱۵ خرداد امیدواریم این پروژه زودتر از وعده داده شده به پایان برسد.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی کمبود فضای سبز و بوستان در منطقه نیروگاه، آذر و انقلاب را از مشکلات اساسی شهر قم دانست و عنوان کرد: وجود بافت‌های فرسوده و نبود خیابان‌های عریض در منطقه انقلاب و آذر مشکلات ترافیکی متفاوتی را در مرکز شهر به وجود آورده است.

وی خاطرنشان کرد: ۱۰ میلیارد تومان از محل بودجه سفر رهبر انقلاب اسلامی و ۱۰ میلیارد تومان از بودجه‌های شهرداری برای متصل کردن خیابان دروازه ری به منطقه آذر تخصیص داده شده است که امیدواریم این طرح در دو سال آینده اجرایی شود.

امیرآبادی با اعلام این خبر که  سال گذشته ۱۰ میلیارد تومان برای اصلاح بافت فرسوده چهل اختران هزینه شده است تاکید کرد: برای تکمیل این پروژه و ایجاد فضای سبز و بوستان‌های تفریحی در مناطق محروم شهر باید شهرداری و دولت مشارکت مناسبی داشته باشند.

ودر پایان نمایندگان مجلس شورای اسلامی طی بازدید از پروژه‌های تقاطع غیرهم‌سطح شهدای ۱۵ خرداد، بلوار مرجعیت، پل ۹ دی، منوریل، مترو و پل میثم بر افزایش مشارکت مسئولان استانی و تقویت نگاه فراملی مسئولان کشوری تاکید کرده و افزایش صبر و تحمل شهروندان قمی تا تکمیل پروژه‌های شهری را خواستار شدند.