نماینده مردم قم در مجلس خبر داد: امادگی خیرین برای کتابخانه‌سازی دراستان

نماینده مردم قم در مجلس خبر داد: امادگی خیرین برای کتابخانه‌سازی دراستان

Print Friendly, PDF & Email

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نماینده مردم قم،جلسه انجمن کتابخانه های عمومی استان قم در سالن جلسات امام جواد (ع) استانداری قم با حضوراحمد امیرآبادی فراهانی نماینده مردم قم در مجلس ، استاندار،حجت الاسلام عباس دانشی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم، امیر عطاءالله جباری مدیرکل کتابخانه های عمومی استان قم و جمعی از مدیران استانی برگزار شد.
احمد امیرآبادی امشب در جلسه انجمن نهاد کتابخانه‌های عمومی استان که در استانداری برگزار شد گفت: جلسات انجمن نهاد کتابخانه‌های عمومی با استانداری باید هر دو ماه یک بار برگزار شوند اما آخرین جلسه پیش از این مربوط به یک سال پیش است که درخواست ما از آقای استاندار برگزاری منظم این جلسات است.
وی ادامه داد: شهرداری طبق قانون مصوب مجلس موظف است که ماهانه نیم درصد از درآمدش را به نهاد کتابخانه‌ها بدهد که می‌تواند این کار را در قالب پول نقد یا اختصاص زمین انجام دهد.
نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به برخی از بی‌اعتمادی‌های بین شهرداری و نهاد کتابخانه‌ها ابراز کرد: در سال‌های گذشته یکی از مسئولان وقت نهاد کتابخانه‌ها مقدار زیادی از بودجه این نهاد را به چاپ کتابی که تالیف همسرش بود اختصاص داد که این کار غیر قانونی او موجب ایجاد بی اعتمادی بین شهرداری و نهاد شد.
وی تصریح کرد: در حال حاضر خیرین بسیاری آمادگی خود را برای ساخت و تجهیز کتابخانه اعلام کرده‌اند و حتی یک نفر از آن‌ها به بنده گفته که تا دو میلیارد تومان حاضر است هزینه کند ولی کسی پیگیر این مسئله نیست.
امیرآبادی با اشاره به نیاز خیابان آذر به کتابخانه اظهار کرد: منطقه ناصر دیوان خیابان آذر فضای مناسبی برای ساخت کتابخانه است چون این خیابان فاقد کتابخانه است و اهل محل به ویژه جوانان مجبورند به مناطق دور مراجعه کنند.
وی با اشاره به ظرفیت مساجد در این زمینه بیان کرد: کتابخانه‌های مساجد با وجود نداشتن امکانات مناسب، مورد استقبال فراوان نوجوان و جوانان هستند و گاهی شاهد آن هستیم که تا ساعات پایانی شب باز هستند.