امیرآبادی :وزیر صنعت و معدن تبدیل به «وزیر خودروسازان» شده است

امیرآبادی :وزیر صنعت و معدن تبدیل به «وزیر خودروسازان» شده است

Print Friendly

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نماینده مردم قم،احمد امیرآبادی نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس با اشاره به بسته خروج از رکود دولت، اظهار داشت: حمایت از تولیدات داخلی کار خوبی است اما مهم این است که باید تولید داخلی بتواند از نظر کیفیت و کمیّت با کالای خارجی رقابت کند و حداقل یک مزیت نسبی داشته باشد، اما متأسفانه تولید داخلی ما این مزیت را ندارد.
وی افزود: متأسفانه آقای وزیر صنعت، معدن و تجارت فقط به فکر خودروسازان است، وضعیت فرش و صادرات این کالا را در کشور بررسی کنید؟ با وجود اشتغال مولد در بازار فرش به خصوص شرایطی که برای تولید فرش دستباف در منازل ایجاد شده است، اما متأسفانه صادرات فرش در کشور با مشکلات جدی مواجه است.
امیرآبادی با بیان اینکه اصلاً وزیر صنعت به فکر فرش دستباف و این کالای ایرانی که اکثر بازارهای دنیا دستش بود، نیست، گفت: امروز متأسفانه امروز پاکستان، چین و هند بازار تولید فرش در دنیا را از آن خود کردند، البته بخش‌های دیگر تولیدی کشور هم همین وضعیت را دارند.
وی همچنین یادآور شد: با کمال تأسف باید بگوییم وزیر صنعت، معدن و تجارت تبدیل به «وزیر خودروسازان» شده است و فقط مشکلات آنان را بررسی و حل و فصل می‌کند؛ وزیر صنعت از ۲ شرکت خودروسازی ایران خودرو و سایپا حمایت می‌کند و تمام کارهایش را رها کرده و فقط به این دو شرکت خودروسازی توجه دارد.
نماینده قم در مجلس بر همین اساس متذکر شد: خواهید دید ۱۱۰ هزار وام خودرو که دولت پرداخت خواهد کرد، در آینده چند هزار پرونده در دادگستری درست خواهد کرد، بسیاری از کسانی که برای دریافت این وام خودرو ثبت‌نام کردند، مصرف‌کننده واقعی نیستند و پول را جای دیگری نیاز دارند و می‌خواهند پس از گرفتن خودروشان، آن را بفروشند و پولش را جای دیگری هزینه کنند، از آن طرف خریدار ماشین دست دوم هم قطعاً اقساط را پرداخت نمی‌کند و ایران خودرو و سایپا اقدام به توقیف ماشن می‌کنند و مشکلات این چنینی به وجود می‌آید و شاهد پرونده‌هایی خواهیم بود به سیستم قضایی کشور سرازیر می‌شود.
وی با بیان اینکه سود بانکی در نظر گرفته شده برای وام ۲۵ میلیونی خودرو اصلاً برای خودرویی مانند پراید یا پژو صرف ندارد، تصریح کرد: بسته اقتصادی دولت کاش مُسکّن اقتصادی بود، موضوع این است که این بسته حتی مُسکّن اقتصادی هم نیست، بررسی کنید چند درصد جامعه مشمول این بسته اقتصادی شدند؟ مشکل اساسی ما در کشور در بخش تولید است، بسیاری از بخش‌های تولیدی کشور گرفتار مالیات‌ها یا تأمین اجتماعی یا نداشتن نقدینگی کافی برای پرداخت حقوق و مزایای کارکنان خود هستند.
امیرآبادی در پایان خاطرنشان کرد: بسیاری از بخش‌های تولید کشور گرفتار عدم تأمین مواد اولیه برای تولید هستند و کارگرانشان را اخراج می‌کنند، تعداد زیادی از کارگران کشور در ماه‌‌های اخیر از مراکز تولیدی اخراج شدند، لذا به نظر می‌رسد بسته اقتصادی دولت حتی یک مُسکّن اقتصادی هم نبود بلکه بیشتر برای نجات خودروسازان طراحی شده تا حداقل خودروسازان نفسی کشیده باشند.