امیرآبادی فراهانی خبر داد:اختصاص ۵۰۰ میلیون دلار برای توسعه و ساخت مجتمع‌های آبرسانی روستایی

امیرآبادی فراهانی خبر داد:اختصاص ۵۰۰ میلیون دلار برای توسعه و ساخت مجتمع‌های آبرسانی روستایی

Print Friendly

نماینده مردم قم در مجلس گفت: در بودجه سال ۱۳۹۵ به مانند سال گذشته مبلغ ۵۰۰ میلیون دلار از محل صندوق توسعه برای توسعه و ساخت مجتمع‌های آبرسانی روستایی در کل کشور در نظر گرفته شده است.

احمد امیرآبادی فراهانی در دیدار مدیرعامل شرکت آبفای روستایی قم که به منظور بررسی وضعیت آب‌رسانی روستاهای استان برگزار شد،   با بیان این که مسئله آب باید اولویت اول مسئولان در تمام سطوح باشد، اظهار داشت: باید نگاه به آب ملی داشت و با همدلی و حمایت و کمک همه جانبه می‌توان همه مشکلات مردم را برطرف کرد.

وی گفت: در بودجه سال ۱۳۹۵ به مانند سال گذشته مبلغ ۵۰۰ میلیون دلار از محل صندوق توسعه برای توسعه و ساخت مجتمع‌های آبرسانی روستایی در نظر گرفته شده و سهم بسیار مناسبی هم برای روستاهای استان قم تعیین شده است.

نماینده مردم قم در خانه ملت، افزود: وزارت نیرو باید با مدیریت یکپارچه حوزه‌های آبی کشور را به وجود آورد و تا عایدی آن برای کل کشور باشد نه یک منطقه خاص چنانچه یک روستا از آب با EC مناسب برخوردار باشد تا حتی برای استفاده دام طیور از آن استفاده کنند و روستای در نزدیکی آن با تانکر سیار آبرسانی شود.

منتخب اول مردم شریف قم ادامه داد: نکته بسیار مهمی در مسئله آب استفاده بهینه و مدیریت صحیح مصرف آب است چنانچه مجلس در مصوبه جدید خود آبیاری به شکل غرق آبی را ممنوع و بودجه مناسبی برای روش‌های بهینه آبیاری در نظر گرفته است.

مشکل بزرگ شبکه‌های آبرسانی روستایی پرت شدید آب است

وی مشکل بزرگ شبکه‌های آبرسانی روستایی را پرت شدید آب دانست و افزود: عوامل ایجاد پرت آب مواردی چون فرسودگی شبکه‌های تولید، انشعابات غیرمجاز آب و کنتورهای خراب مشترکین است که لازم است شرکت‌های آبفار در این خصوص برنامه‌ریزی‌های جامع و بلند مدتی داشته باشند تا بتوان به بهترین نحو خدمت‌رسانی کرد.

وی در پایان افزود: برنامه‌ریزی‌ شده است تا با حضور هفتگی در روستاها از نزدیک با مشکلات مردم آشنا شد تا بتوان در اسرع وقت نسبت به رفع مشکلات ایشان اقدام شود چنانچه در ۴ سال گذشته این کار با موفقیت انجام شد که حاصل آن اجرای پروژه‌های مهم آبرسانی در مناطق پر چالشی چون بخش کهک و سلفچگان بود.