منتخب اول مردم شریف قم؛برجام باعث توقف یکسری از پیشرفت‌های هسته‌ای شد/کشور برای پیشرفت نیازمند علم هسته‌ای است

منتخب اول مردم شریف قم؛برجام باعث توقف یکسری از پیشرفت‌های هسته‌ای شد/کشور برای پیشرفت نیازمند علم هسته‌ای است

Print Friendly, PDF & Email

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی بابیان این‌که باید روند اجرای برجام به دقت رصد شود، گفت: واقعیت این است که برجام باعث توقف یکسری از پیشرفت‌های هسته‌ای شد.

حمد امیرآبادی در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی قم فردا، در خصوص تأثیر برجام بر پیشرفت‌های هسته‌ای، اظهار داشت: اجرای برجام باعث توقف یکسری از پیشرفت‌های هسته‌ای ما شد، به هر صورت ما از برخی خواسته‌های خودمان و مسائلی که در حال پیشرفت در آن‌ها بودیم، کوتاه آمدیم.

وی ادامه داد: این واقعیتی است که نمی‌توان آن را انکار کرد؛ حال اینکه چه چیزی به دست آوردیم بحث جدایی است.

نماینده مردم قم در مجلس شورای تصریح کرد: در دنیای امروز علم هسته‌ای موتور محرکی بسیاری از بخش‌های مختلف اقتصادی صنعت و معدن و کشاورزی و پزشکی است.

وی افزود: هم‌اکنون کشورهایی که به علوم هسته‌ای دست پیداکرده‌اند در بسیاری از بخش‌ها، پیشرفت‌های محسوسی داشته‌اند.

امیرآبادی اضافه کرد: بالأخره یک سانتریفیوژ در ثانیه هزاران دور می‌چرخد و در حقیقت با انتقال این تکنولوژی به بخش‌های دیگر و صنایع دیگر می‌شود شاهد یک پیشرفت قابل‌توجهی در بخش‌های دیگر بود.

وی با اشاره به فعالیت‌های هسته‌ای کشورمان در سال‌های اخیر، گفت: ما در مدت سه سال گذشته می‌توان گفت از رشد بخش‌های عمده‌ای از صنایع هسته‌ای خودمان ازجمله غنی‌سازی صرف‌نظر کردیم.

امیرآبادی خاطرنشان کرد: باید ما اهداف کشور را در این قسمت بیشتر رصد کنیم که آیا این کشورهایی که با ما مذاکره کردند چقدر صادق هستند و به تعهدات خود عمل می‌کنند یا نه بار دیگر خلف وعده می‌کنند.

وی ادامه داد: پیشرفت هسته‌ای کشورمان حاصل خون شهدای هسته‌ای و نتیجه مقاومت ملت ایران در طول این چند سال به خصوص در بحث تحریم‌های اقتصادی می‌باشد که باید مراقبت کامل از آن صورت گیرد.