امیرآبادی نماینده مردم قم در مجلس:نیروهای مسلح مایه مباهات نظام هستند

امیرآبادی نماینده مردم قم در مجلس:نیروهای مسلح مایه مباهات نظام هستند

Print Friendly

احمد امیر آبادی فراهانی در دیدار جمعی از فرماندهان نظامی و مدیران کانون های پیشکسوتان و بازنشستگان نیروهای مسلح استان قم، اضافه کرد: دلیل این همدلی دیرینه نیروهای مسلح با نظام و ملت، وجود روحیه اخلاص، ایثارگری و فداکاری و جانفشانی است که به مراتب بیش از جاهای دیگر می توان یافت، نیروهایی که از ریزترین اعداد و ارقام و امکانات، بزرگترین خودباوری ها و پیشرفت ها راخلق کرده اند.
وی خدمت به مردم را یکی از آرمان های انقلاب و حضرت امام(ره) و از توصیه های موکد رهبر معظم انقلاب برشمرد و تصریح کرد: رهبر معظم انقلاب بهترین شکل مبارزه با آمریکا را در خدمت به مردم، این ولی نعمتان انقلاب می دانند.
نماینده قم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اوضاع منطقه و موضوع مذاکرات هسته ای، توجه بیشتر به شعار ملت و دولت، همدلی و همزبانی و تحقق آن در عمل را خواستار شد و افزود: باید در مقابل دسیسه ها و تحرکات دشمنان اسلام وحدت کلمه داشته باشیم تا منویات رهبر فرزانه انقلاب بخوبی محقق شود.
امیرآبادی تاکید کرد: مجموعه هایی که مستقیما تحت اشراف و نظر رهبر معظم انقلاب هستند، از جمله نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران، سال هاست که انسجام و همدلی را در زیباترین و قوی ترین شکل خود حفظ کرده و تجربه می کنند.
وی با اشاره به اینکه تامین معیشت نیروهای مسلح و بازنشتگان ارتش، سپاه و نیروی انتظامی از دغدغه های همیشگی نمایندگان بوده است، ابزار کرد: در این راستا اقدامات موثری در فراکسیون ایثارگران مجلس شورای اسلامی در بحث قوانین سنواتی، قانون بودجه، طرح ها و لوایح، رزمندگان معسر، درصدهای جانبازی، رفع اختلافات درون سازمانی و برون سازمانی، تامین اجتماعی، جلوگیری از قوانین غیر قابل اجرا، افزایش بودجه دفاعی و دیگر موارد مبتلابه نیروهای مسلح صورت گرفته است.
وی همچنین به بازدید خود از ۲۰۰ کیلومتر از مرزهای کشور اشاره کرد و افزود: وضعیت معیشتی سربازان در مرزها موجب تمهید مقدمات قانوی و افزایش بیش از هفت برابری بودجه مسائل معیشتی و فرهنگی و دیگر مسائل برای سربازان مستقر در مرزها و پاسگاه های مرزی شد.
امیر آبادی همچنین بر دیدار از خانواده های معظم شهدا و بخصوص خانواده شهدا و ایثارگران نیروهای مسلح تاکید کرد و آن را منشاء برکات بی شمار خواند.
احمد حسینی مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان قم نیز در این دیدار با تقدیر از اقدامات صورت گرفته در مجلس شورای اسلامی در احقاق حقوق و ارتقاء معیشت شاغلین و بازنشستگان نیروهای مسلح، موضوعاتی از قبیل توجه به فرهنگ دفاع مقدس در ارزیابی عملکرد مدیران استان و لزوم پیگیری ساخت یادمان بمبارن هوایی در ۳۰ نقطه استان را مطرح کرد.
یدالله رباط جزی مدیر ارشد وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در استان قم و مدیرکل تامین اجتماعی نیروهای مسلح استان، تجلی پور رییس کانون بازنشتگان ارتش، رییس کانون بازنشستگان نیروی انتظامی، مدیر کانون بازنشستگان وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، رییس کانون پیشکسوتان سپاه استان قم، اسدی فرمانده پایگاه پدافند هوایی حضرت معصومه(س)، فراهانی نماینده آمادگاه شهید فراشاهی، نوروزیان استاد درس آشنایی با دفاع مقدس دانشگاه و پیشکسوت دفاع مقدس نیز در این دیدار حضور داشتند که گزارشی از مسائل حوزه ماموریت خود ارائه کردند.