نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی:شوراها در خط مقدم خدمت قرار دارند/۲۵۰ میلیارد تومان در اختیار دهیاران قرار می‌گیرد

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی:شوراها در خط مقدم خدمت قرار دارند/۲۵۰ میلیارد تومان در اختیار دهیاران قرار می‌گیرد

Print Friendly

نماینده مردم قم در خانه ملت، شوراها را در خط مقدم خدمت دانست و گفت: برای آنکه شوراها به عنوان نماد دموکراسی مطرح شوند باید دیدگاه شورای نگهبان، مجلس و دولت به آن تغییر کند.

احمد امیرآبادی فراهانی پیش از ظهر چهارشنبه در همایش روز ملی شوراها که در تالار مرکزی شهر قم برگزار شد، اظهار داشت: نظرات سه نهاد شورای نگهبان، نمایندگان مجلس و دولت نسبت به شوراها متفاوت است.

منتخب اول مردم قم گفت: شورای محترم نگهبان نگاهش به شوراها یک نگاه نظارتی است و مسائل اجرایی را در اختیارات شوراها نمی‌دانند.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس افزود: در میان برخی نمایندگان مجلس تفکری وجود دارد و آن‌ها شوراها را رقیبان خود می‌دانند و دولت‌ها نیز در ادوار مختلف نمی‌خواستند که مسئولیت‌ها را به شوراها واگذار کنند.

وی با بیان اینکه دولت‌ها دوست ندارند اختیارات بیشتری به شوراها داده شود و این در حالی است که برخی دولتمردان و مسئولان شوراها را حیات خلوت خود می‌دانند، تصریح کرد: اگر می‌خواهیم شوراها به آن جایگاه خود برسند و به عنوان نماد دموکراسی ما مطرح شوند و اختیار بگیرند باید این سه نهاد دیدگاه خود را تغییر دهند.

امیرآبادی فراهانی، شوراها را بهترین مدافعان حقوق مردم خواند و گفت: اعضای شوراها در خط مقدم خدمت قرار دارند و علاوه بر آن در خط مقدم هجمه‌ها نیز هستند.

۲۵۰ میلیارد تومان در اختیار دهیاران قرار می‌گیرد

وی در بخش دیگری از سخنان خود عنوان کرد: در بودجه سال ۹۵ نگاه خوبی به دهیاران شد و ۲۵۰ میلیارد تومان که در سال‌های قبل در اختیار بنیاد مسکن قرار داده می‌شد مستقیم در اختیار دهیاران قرار خواهد گرفت.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: با وجود این همه شهرداری و دهیاری در کشور و هزاران بودجه‌ای که به آن‌ها تخصیص داده می‌شود اما یک نماینده در دولت ندارند و این باید در برنامه ششم مورد توجه قرار بگیرد.

وی در پایان از همه کسانی که در انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی شرکت کردند تشکر کرد و ادامه داد: اکنون وظایف ما بسیار سنگین است و با توجه به وضع مالی و اقتصادی کشور باید دولت را کمک کنیم تا بتواند مشکلات اساسی مردم را حل کند.