امیرآبادی در موافقت با طرح عملیات بانکی بدون ربا؛تأکید بر لزوم به سرانجام رسیدن طرح عملیات بانکی بدون ربا در مجلس نهم

امیرآبادی در موافقت با طرح عملیات بانکی بدون ربا؛تأکید بر لزوم به سرانجام رسیدن طرح عملیات بانکی بدون ربا در مجلس نهم

Print Friendly

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نماینده مردم قم،احمد امیرآبادی فراهانی نماینده مردم قم در مجلس وموافق طرح عملیات بانکی بدون ربا اظهار داشتند: باید طرح عملیات بانکی بدون ربا در همین مدت باقی مانده از فعالیت دوره نهم مجلس به صورت تخصصی در کمیسیون اقتصادی بررسی شود به دلیل اینکه انجام این مهم مورد تأکید مراجع محترم تقلید و مردم است.

نمایندگان در نشست علنی امروز (دوشنبه، ۲۰ اردیبهشت) مجلس شورای اسلامی، موافقت با بررسی طرح عملیات بانکی بدون ربا به صورت اصل۸۵ بیان کردند.

احمد امیرآبادی فراهانی به عنوان موافق دیگر طرح عملیات بانکی بدون ربا گفت: از همکاران متخصص اقتصادی و بانکی به خصوص آقایان مصباحی مقدم و حسین زاده بحرینی که در تهیه طرح مذکور زحمات زیادی را کشیدند و همچنین اعضای کمیسیون اقتصادی تشکر می کنم.

عضو کمیسیون برنامه،‌ بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی افزود: مسائل و مشکلات بانک ها از دغدغه های مردم، مراجع تقلید و نمایندگان مجلس به خصوص در دوره نهم است و با وجود اینکه دولت قول داده بود در این رابطه لایحه ارائه دهد متأسفانه این کار را انجام نداد.

امیرآبادی فراهانی افزود: باید به بحث نقدینگی و مراکز تولید و مشکل رکود توجه جدی شود و با توجه به اینکه بانک ها ابزار اجرای اقتصاد مقاومتی هستند باید این طرح را با مجوز به کمیسیون تخصصی اقتصادی برای بررسی ارائه کنیم.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی افزود: در صورت همت نمایندگان باید طرح عملیات بانکی بدون ربا در همین دوره به سرانجام برسد و در این رابطه آیت الله مکارم شیرازی اظهار داشتند طرح مذکور طرح خوبی است و مراجع تقلید دیگر نیز روی انجام این مهم تأکید داشتند./

پایان پیام