با حضور امیرآبادی نماینده مردم قم؛مرکز اسناد دفاع مقدس شهدا و رزمندگان لشکر ۱۷ علی بن ابیطالب افتتاح شد

با حضور امیرآبادی نماینده مردم قم؛مرکز اسناد دفاع مقدس شهدا و رزمندگان لشکر ۱۷ علی بن ابیطالب افتتاح شد

Print Friendly, PDF & Email

مرکز اسناد شهدا و رزمندگان لشکر ۱۷ امام علی بن ابی طالب(ع) همزمان با رونمایی از کتاب دو جلدی قصه ستاره‌ها با حضور نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی آغاز به کار کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نماینده مردم قم ،در مراسم افتتاح مرکز اسناد شهدا و رزمندگان لشکر ۱۷ در دوران دفاع مقدس که در آغاز هفته مقاومت و پیروزی و در آستانه نیمه شعبان در مرکز حفظ آثار سپاه و بسیج قم برگزار شد.

احمد امیرآبادی نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی نیز با بیان این نکته که همه در قبال خون شهدا مسؤول هستیم ابراز کرد: باید مسیر شهدا و دفاع مقدس را به جوانان بشناسانیم زیرا این فرهنگ برگرفته از مکتب اهل بیت(ع) و گره گشای مسائل جامعه است.

وی به کتابی اثرگذار از خاطرات شهید بنیادی اشاره کرد و با بیان بخشی از مشکلات سر راه مقوله فرهنگ ابراز کرد: دولت و مجلس باید با کمک هم مشکلات بخش فرهنگ به‌خصوص ترویج فرهنگ دفاع مقدس را حل کنند.

photo_2016-05-20_16-35-22

مهدی عباسی رئیس مرکز حفظ آثار بسیج و سپاه امام علی بن ابی طالب(ع) نیز با ارائه گزارشی از مرکز اسناد دفاع مقدس گفت: آماده سازی محل جمع‌آوری و نگهداری اسناد رزمندگان لشکر ۱۷ علی بن ابیطالب از اوایل سال ۹۴ شروع شده و در حال حاضر ۳۸ هزار سند مکتوب شامل وصیتنامه، دست‌نوشته و زندگینامه شهدا، دو هزار ساعت صوت مصاحبه با فرماندهان، ۱۷ هزار قطعه نگاتیو، ۱۵ هزار قطعه عکس و ۴۰۰ ساعت فیلم از دوران دفاع مقدس در این مرکز جمع‌آوری شده و با امکانات پیشرفته‌ای نگهداری می‌شود.

در پایان این مراسم کتاب دو جلدی قصه ستاره‌ها با موضوع معرفی زندگی و شهادت هشت فرمانده شهید لشکر ۱۷ علی بن ابیطالب به قلم مجید ملامحمدی و نثری داستانی متناسب با سن کودکان و نوجوانان تألیف شده، رونمایی شد.