نماینده مردم قم: برجام نه فتح الفتوح است و نه قرارداد ننگین

نماینده مردم قم: برجام نه فتح الفتوح است و نه قرارداد ننگین

Print Friendly, PDF & Email

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نماینده مردم قم، امیرآبادی فراهانی در سخنرانی پیش از خطبه های نمازجمعه امروز قم با اشاره به دیدارهای اخیر نمایندگان مجلس شورای اسلامی و مسئولین کشور با رهبر معظم انقلاب، به بیان مهمترین خواسته های رهبری در این دیدارها پرداخت.

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه توجه ویژه به مسائل اقتصادی از مهمترین تأکیدات رهبری در این دیدارها بود، گفت: توجه به استفاده از ظرفیت های داخلی کشور، توجه به اقتصاد مقاومتی، مبارزه با فساد، قاچاق کالا و دانه درشت ها و کمک بانک ها، بیمه ها، امور مالیاتی و گمرک برای رونق تولید و اشتغال مهمترین فرمایشات رهبر معظم انقلاب در این دیدارها بود.

امیرآبادی با تشریح جایگاه فرهنگ در کشور، تصریح کرد: مظلومیت فرهنگ، مظلومیتی همیشگی است و در تمام دولت ها اول هزینه های جاری و عمرانی پرداخت می شود و اگر در انتها چیزی ماند به فرهنگ می رسد.

وی با بیان اینکه نگاه به فرهنگ نگاه هزینه ای است، افزود: در مباحث فرهنگی ساماندهی و انسجام لازم وجود ندارد و به صورت جزیره ای عمل می شود و هیچ کس هم در این خصوص پاسخگو نیست.

نماینده مردم قم با اشاره به موضوع برجام گفت: بنده از همان روز اول هم در پاسخ خبرنگاران عرض کردم که برجام نه فتح الفتوح است و نه قرار داد ننگین؛ بلکه تلخ بود و اجتناب ناپذیر.

وی افزود: اینکه بعضا در داخل کشور حل همه مشکلات و به خصوص مشکلات اقتصادی را به مذاکرات هسته ای گره زدند و می گفتند ما همه مشکلات را با مذاکره حل خواهیم کرد، خوب مشخص است که سخن مبالغه آمیزی بوده است.

امیرآبادی فراهانی ادامه داد: همانگونه که رهبری عزیزمان فرمودند، اینها که رفتند و مذاکره کردند فرزندان این ملت بودند که تلاش خودشان را کردند و نمی توان گفت که اینها خائن بودند و قرارداد ننگینی را منعقد کردند.

وی روزی را که به قلب رآکتور اراک سیمان ریخته شد را روزی همچون روز پذیرش قطعنامه ۵۹۸ عنوان کرد و تأکید کرد: این روز برای همه ما روز تلخی بود اما چون فرمان ولی مان بود، پذیرفتیم.

امیرآبادی با اشاره به اینکه انجام مذاکرات هسته ای تصمیم نظامی اسلامی بوده است، گفت: همه ما نیز چون این تصمیم نظام بود، آن را پذیرفتیم و از مذاکرات حمایت کردیم؛ البته شاید در نوع مذاکرات و بعضی از رفتارها می شد بهتر عمل کرد.

نماینده مردم قم با اشاره به اینکه در دنیای امروز دو جبهه مقابل هم قرار دارند، اظهار کرد: جبهه اسلام در مقابل جبهه کفر، جبهه انقلاب اسلامی در مقابل استکبار جهانی و صهیونیسم، و جبهه مقاومت در مقابل جبهه سازش. و لاجرم باید در درون یکی از این جبهه ها قرار بگیریم.

وی افزود: امکان ندارد یک نفر هم مسلمان باشد هم کافر، هم انقلابی باشد و هم آمریکا را کدخدا بداند، هم مدافع حرم باشد و هم از داعشی ها حمایت کند.

امیرآبادی تأکید کرد: مذاکرات اخیر بار دیگر ثابت کرد که آمریکایی ها غیرقابل اعتماد، عهد شکن و ظالم هستند و فقط و فقط به فکر منافع رژیم نامشروع و غاصب صهیونیستی اند.

وی گفت: امیدوارم برخی نیز که در داخل، حل همه مشکلات کشور را در گرو مذاکره و رابطه با آمریکا می دانستند، با این کارشکنی و عهدشکنی آمریکایی ها به خود بیایند.

نماینده مردم قم در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به موضوعات استان قم، با اشاره به انتخابات هفتم اسفند سال گذشته، از همه مردم قم تشکر کرد و افزود: از همه شما مردم عزیز و بصیر قم که در انتخابات شرکت کردید و حماسه آفریدید تشکر می کنم. و از اعتماد مجددی که به این بنده حقیر داشتید نیز صمیمانه سپاسگزارم.

وی گفت: از کاندیداهای عزیزی که آمدند و از مال و آبروی شان مایه گذاشتند و تنور انتخابات را گرم کردند نیز تشکر می کنم. ان شاء الله همدلی ای که بین سه نماینده قم وجود دارد، در پیشرفت استان و کشور مؤثر خواهد بود.

امیرآبادی فراهانی برخی مشکلات موجود در استان را، مشکلات ملی دانست که باید در سطح کلان برای حل آنها برنامه ریزی بشود.

وی در ادامه به ارائه گزارشی از پروژه انتقال آب به قم، بیمارستان های فرقانی، نیروگاه، امیرالمؤمنین (ع)، ۱۰۰۰ تختخوابی پردیسان و راه های استان پرداخت.

نماینده قم با اشاره به پروژه های شهرداری قم نیز گفت: متأسفانه با تغییر شهردار قم، حدود یک سال در انجام فعالیت های شهرداری وقفه ایجاد شد که با تلاش شهردار جدید پروژه های عمرانی مجددا فعال شده است.

وی با اشاره به مطالبات ۴۵۰۰ میلیارد ریالی شهرداری قم از دولت، افزود: با پیگیری هایی که در مجلس انجام شد پرداخت این بدهی ها در بودجه سال ۱۳۹۵ آورده شد و علاوه بر این از محل ساماندهی حاشیه شهرهای مذهبی نیز امسال ۱۴۰ میلیارد تومان به بودجه اختصاص پیدا کرد و سود اوراق مشارکت بلوار حرم – جمکران نیز در بودجه امسال دیده شده است.

وی در پایان با اشاره به پروژه های ریلی استان نیز گفت: در مورد معضل عبور راه آهن از داخل شهر باید طی فرآیندی ای مشکل حل شود.

امیرآبادی افزود: از مسئولین استان، شهردار و شورای شهر هم می خواهیم که تکلیف پروژه منوریل را روشن کنند.

نماینده قم در خصوص پروژه مترو نیز افزود: در خصوص مترو فعالیت ها در زیر زمین به خوبی در حال انجام است و به دنبال آن هستیم تا مجوز حفاری خط دوم مترو از شمال به جنوب شهر را نیز اخذ کنیم.