انتقاد نماینده قم از بالابودن آمار آسیب‌های اجتماعی در استان

انتقاد نماینده قم از بالابودن آمار آسیب‌های اجتماعی در استان

Print Friendly, PDF & Email

به گزارش ‌پایگاه اطلاع رسانی نماینده مردم قم،، احمد امیرآبادی فراهانی در مراسم هم اندیشی صاحبان اندیشه و فرهنگ پیرامون دغدغه‌های فرهنگی مقام معظم رهبری که به مناسبت سالروز تاسیس سازمان تبلیغات اسلامی در اداره کل تبلیغات اسلامی قم برگزار شد، تاکید کرد: جلسات و همایش‌های مختلفی برای بیان آسیب‌های اجتماعی برگزار می‌شود ولی برای برطرف شدن این مشکلات اقدام جدی نمی‌شود.

به گفته نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی، فرهنگ آنقدر مظلوم است که اختصاص بودجه به این حوزه در رده‌های آخر اولویت‌بندی بودجه‌ای قرار دارد.

امیرآبادی فراهانی با انتقاد از سیاسی شدن بسیاری از مسائل ارزشی همچون حجاب و عفاف، تاکید کرد که برای رفع دغدغه‌های فرهنگی باید اراده جدی وجود داشته باشد.

وی با تائید صحبت‌های مدیرکل تبلیغات اسلامی استان قم پیرامون لزوم تشکیل قرارگاه منسجم فرهنگی، تصریح کرد: در حال حاضر بین نهادهای فرهنگی و ارزشی انسجام و هم افزایی وجود ندارد و موازی کاری و در برخی موارد تقابل این نهادها، اثربخشی فعالیت‌های فرهنگی را کاهش داده است.

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: بیش از ۱۵۰ موسسه فرهنگی از جدول ۱۷ بودجه، پول دریافت می‌کنند ولی به هیچ جا پاسخگو نیستند.

امیرآبادی فراهانی با بیان اینکه دولت گرفتار مسائل مالی است، اظهار کرد: آنچنان که تصور می‌کردیم هیچ گشایشی در مسائل مالی نشده و پرداخت یارانه و دستمزد کارمندان فشار سختی بر دولت وارد می‌کند.

وی در عین حال معتقد است که مباحث فرهنگی جدی‌تر و مهم‌تر از مسائل اقتصادی جامعه است.