نماینده قم در مجلس: تولیدات استان قابلیت حضور در بازارهای خارجی را دارد

نماینده قم در مجلس: تولیدات استان قابلیت حضور در بازارهای خارجی را دارد

Print Friendly, PDF & Email

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نماینده مردم قم به نقل از روابط عمومی شرکت شهرک های صنعتی استان قم، احمد امیرآبادی فراهانی در بازدید از دو شهرک صنعتی محمودآباد و شکوهیه قم در سخنانی، حضور تولیدکنندگان استان به خصوص واحدهای صنعتی مستقر در شهرک های صنعتی را درای ظرفیت های بالا و توانمند ارزیابی کرد و افزود: برای صادرات تولیدها در منطقه بازارها و شرایط خوبی داریم که باید استفاده شود.
وی در ادامه گفت: متاسفانه تلاش ها و تبلیغات فراوانی در جهان بر ضد ایران انجام می شود ولی این همت ایرانی و اسلامی است که برغم تمام این تلاش ها توانسته است حضور خود را در عرصه های مختلف به خصوص تولید و صنعت حفظ کرده و همواره در راه توسعه آن گام بردارد.
عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی، حمایت آحاد جامعه از تولید و صنعت ایرانی را خواستار شد و خاطرنشان کرد: یکی از عواملی که می تواند صنعت و تولید داخلی را تقویت کند خرید این تولیدها توسط مردم است و باید به این مساله توجه داشته باشیم که خرید هر کالای ایرانی زمینه ساز اشتغال هموطنان است.
امیر آبادی هم چنین به برنامه های حمایتی دولت و مجلس از صنایع کوچک و متوسط اشاره کرد و گفت: ما در مجلس تلاش می کنیم تا با بهره گیری از نظرهای خود صاحبان صنایع و سرمایه گذاران به تصویب قوانین و یا اصلاح آنها اقدام کنیم و دولت نیز می تواند با سیاست های مناسب در بخش واردات و صادرات تاثیری مستقیم در بخش تولید داخل ایجاد کند.
مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان قم نیز در این بازدید، حضور نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی در شهرک های صنعتی را سبب تعامل و تسریع در رفع مشکلات و نیازهای واحدهای صنعتی عنوان کرد و گفت: شرکت شهرک های صنعتی قم بدنبال آن است تا از این ظرفیت موجود در استان برای رفع نیازها و تامین زیرساخت های موجود صنایع گام بردارد.
امیر طیبی نژاد با اشاره به بازدیدهای صورت گرفته، خاطرنشان کرد: در این بازدیدها موضوع هایی چون کمبود برق، آب و مسائل مرتبط با مالیات، ارزش افزوده، بیمه و سرمایه در گردش مطرح شد.
نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی در این بازدیدها که رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قم نیز حضور داشت، ضمن بازدید از چندین واحد صنعتی از نزدیک در جریان مشکلات و نیازهای سرمایه گذاران بخش خصوصی قرار گرفت.
استان قم دارای هفت شهرک صنعتی شکوهیه، الغدیر، چاپ و نشر، سلفچگان، محمود آباد، ثامن الائمه(ع) -قنوات- و فناوری اطلاعات و ارتباطات (I.C.T) و چهار ناحیه صنعتی خورآباد، دستجرد، سیرو و طغرود است.