امیرآبادی فراهانی: تیم اقتصادی دولت یازدهم ناهماهنگ است/رئیس جمهور حل تمام مشکلات کشور را به برجام گره زد

امیرآبادی فراهانی: تیم اقتصادی دولت یازدهم ناهماهنگ است/رئیس جمهور حل تمام مشکلات کشور را به برجام گره زد

Print Friendly, PDF & Email

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نماینده مردم قم احمد امیرآبادی فراهانی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به فرا رسیدن سالروز تنفیذ حکم رئیس جمهور از سوی رهبر معظم انقلاب، گفت: همه دولت ها دارای نقاط ضعف و قوتی هستند و دولت یازدهم نیز از این امر مستثنی نیست.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی، در خصوص وعده های دولت یازدهم برای حل مشکلات اقتصادی کشور، افزود: رئیس جمهور در دوران انتخابات و آغاز دولت، وعده حل مشکلات اقتصادی حتی در یکصد روز را مطرح کرد، اما به نظر من در حل این معضلات، آنچنان موفق نبوده است.

وی ادامه داد: یکی از نکات ضعف مدیریتی دولت یازدهم در سه سال گذشته این بود که حل تمام مشکلات کشور را به مذاکرات و توافق هسته ای گره زد و از بقیه ظرفیت های کشور کمتر استفاده کرد.

امیرآبادی فراهانی گفت: از طرف دیگر متأسفانه در این سال ها شاهد بروز ناهماهنگی میان وزرا و اعضای اقتصادی کابینه دولت یازدهم بودیم، همچنین در بحث بهبود وضعیت معیشتی مردم، چیزی قابل لمس نبود، دولت در این مدت تنها اعلام کرد که تورم را در کشور یک رقمی کرده است، ولی با این مسئله قدرت خرید مردم کاهش چشمگیری پیدا کرد و افزایش رکود باعث تشدید مشکلات بنگاه های تولیدی شد.

وی درباره عملکرد دولت در عرصه سیاست خارجی، افزود: در بحث سیاست خارجی کشورمان تنها دولت تصمیم گیر نیست، بلکه نهادهای دیگر مانند شورای عالی امنیت ملی نیز نقش به سزایی داشته و دولت به نوعی مجری و کمک کننده به این امور است.از طرف دیگر در این حوزه در بحث حمایت از مقاومت در چند سال اخیر خوب عمل شده است.

این نماینده مردم در مجلس دهم، ادامه داد: در شرایط کنونی دولت باید توجه ویژه ای به مسائل معیشتی مردم  و اشتغال جوانان داشته باشد و این رابطه باید هماهنگی بیشتری میان دولت و مجلس صورت گیرد، البته پارلمان نیز در سه سال اخیر بیشتری حمایت از دولت یازدهم را داشته است./