مهمترین پیام روز قدس حمایت از مستضعفین و مردم مظلوم فلسطین است

مهمترین پیام روز قدس حمایت از مستضعفین و مردم مظلوم فلسطین است

Print Friendly, PDF & Email

به گزارش ایسنا، احمد امیرآبادی فراهانی در جمع خبرنگاران با اشاره به راهپیمایی روز قدس اظهار کرد: امسال راهپیمایی روز قدس از سه وجه دارای ویژگی است؛ اول خروج آمریکا از برجام است که نشان داد ملت ایران در راهپیمایی‌های قبلی درست عمل کردند و شعار مرگ بر آمریکا دادند امسال هم در راه راهپیمایی شعار مرگ بر آمریکا را سر خواهند داد. نکته دوم در مورد انتقال سفارت آمریکا به بیت‌المقدس است که باید در مقابل زیاده‌خواهی آمریکا و رژیم صهیونیستی باید ایستادگی شود. سوم این‌که راهپیمایی روز قدس بدون حکومت داعش برگزار می‌شود. مقاومت ملت ایران، سوریه و عراق سایر کشورهای اسلامی همچون حزب الله لبنان نشان داد که می‌توان در مقابل مزدوران مستکبر و تروریست‌ها ایستاد و آن‌ها را از پای درآورد.

وی روز قدس را روز مقاومت اسلامی دانست و گفت: راهپیمایی روز جمعه مردم می‌تواند بار دیگر پیام‌رسان اسلام ناب محمدی به همه مسلمانان جهان وعالمیان باشد. مهمترین پیام روز قدس سال ۹۷ دفاع از مظلومین و مستضعفین است. این موضوع یکی از اهداف اصلی انقلاب بوده است و مانند سال‌های گذشته مردم با حضور به موقع خود در صحنه حمایت خود را از مردم مظلوم فلسطین اعلام خواهند کرد.

وی بیان کرد: برخی تبلیغ می‌کنند که مشکلات دیگر کشورها به ما چه ارتباطی دارد و باید مشکلات داخل کشور حل شود؛ در این موضوع دو واقعیت وجود دارد؛ آرمان‌ها و منافع ملت ایران در آرمان‌ها منافع ملت‌های منطقه گره خورده است و جدای از همدیگر نیست و دوم دفاع از مردم مظلوم فلسطین دفاع از آرمان‌های انقلاب اسلامی است؛ به عنوان یک کشور و ملت مسلمان نمی‌توانیم بی‌تفاوت باشیم.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به خروج آمریکا از برجام نیز گفت: اروپایی‌ها کار سختی پیش رو دارند و روشی که آن‌ها برای برجام پیش گرفتند بیان کننده این موضوع است.

وی با بیان این‌که «عمده سهامداران شرکت های بزرگ اروپایی آمریکایی هستند»، افزود: منافع اروپایی‌ها در آمریکا بیشتر است تراز تجاری بین دو طرف در سال‌های اخیر بیان کننده این موضوع است. آن‌ها بر سر دشمنی با ملت ایران با یکدیگر اختلافی ندارند، اما برجام آبرو برای اروپایی‌ها بود، سه کشور اروپایی در این مذاکرات حضور داشتند و برای حفظ آن مقاومت سختی خواهند داشت که احتمالاً شکننده است.

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی در خصوص سوال از رئیس جمهور گفت: طبق آیین نامه داخلی مجلس سوال از رئیس جمهور قانونی دارد؛ تا زمانی که به رئیس‌جمهور ابلاغ ‌شود و حضور پیدا کند نمایندگان دولت می‌توانند اقدام به پس گرفتن امضاها کنند. نمایندگان دولت می‌گویند که ما با نمایندگان مجلس صحبت می‌کنیم و آن‌ها را قانع می‌کنیم که امضای خود را پس بگیرند اما از نظر من این موضوع واقعیت ندارد.