امیرآبادی فراهانی در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان: سوال از رئیس جمهور درباره موسسات مالی و اعتباری از دستور خارج شد/ هفته آینده با حضور دولتمردان مسائل کشور در مجلس بررسی می‌شود

امیرآبادی فراهانی در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان: سوال از رئیس جمهور درباره موسسات مالی و اعتباری از دستور خارج شد/ هفته آینده با حضور دولتمردان مسائل کشور در مجلس بررسی می‌شود

Print Friendly, PDF & Email

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: هیئت رئیسه تصمیم گرفت تا طی هفته آینده با حضور مسئولان دولتی مسائل کشور را در صحن مجلس بررسی کند.

احمد امیرآبادی فراهانی عضو هیئت رئیسه مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار مجلس گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان؛ درباره تصمیمات اتخاذ شده در جلسه هیئت رئیسه گفت:‌ موضوع سوال از رئیس جمهور در جلسه امروز بررسی شد.

وی با بیان اینکه سوال درباره موسسات مالی و اعتباری از رئیس جمهور از دستور کار خارج شد افزود: نمایندگان بعد از امضای طرح سوال طی یک هفته می‌توانند امضای خود را پس بگیرند و درباره این سوال برداشت آقای وکیلی از پس گرفتن امضاها و از عدد افتادن تعداد آنها مورد قبول واقع شد، لذا این سوال از دستور کار خارج شد.

نماینده مردم قم تصریح کرد: ۵ سوال دیگر با محورهای ارز، قاچاق کالا، رکود، آثار برجام و بیکاری هم بار دیگر مورد بررسی قرار می‌گیرد، کمیسیون اقتصادی تاکنون ۳ بار به دولت برای معرفی نماینده برای بررسی سوالات ارائه کرده است که متاسفانه آنها هیچ پاسخی نداده‌اند.

عضو هیئت رئیسه مجلس بیان کرد: بنده قرار شد با آقای امیری معاون پارلمانی رئیس جمهور و کمیسیون اقتصادی صحبت کنم تا اگر دولت طی یک هفته بر اساس آیین نامه مجلس نماینده‌ای را برای مذاکره در کمیسیون اقتصادی معرفی نکند،‌ سوال به صورت مستقیم به صحن علنی ارائه شود و در آن زمان رئیس جمهور هم یک ماه فرصت دارد تا به منظور پاسخگویی در صحن علنی مجلس حضور یابد.

وی تصریح کرد: همچنین در جلسه امروز قرار شد مدت زمان ۷ روز برای پس گرفتن امضاها توسط نمایندگان از فردای برگزاری جلسه کمیسیون اقتصادی با نمایندگان دولت محاسبه شود.

نماینده مردم قم تاکید کرد: هیئت رئیسه امروز تصمیم گرفت تا طی هفته آینده با حضور مسئولان دولتی مسائل کشور را در صحن مجلس بررسی کند.

انتهای پیام/