امیرآبادی فراهانی در مراسم روز صنعت: سپاه، ارتش، مجلس و مردم در جنگ اقتصادی کنونی پشت دولت ایستاده اند/رئیس جمهور لجبازی را کنار گذاشته و تیم اقتصادی خود را تغییر دهد/شفاف سازی در مسایل اقتصادی باید ایجاد شود

امیرآبادی فراهانی در مراسم روز صنعت: سپاه، ارتش، مجلس و مردم در جنگ اقتصادی کنونی پشت دولت ایستاده اند/رئیس جمهور لجبازی را کنار گذاشته و تیم اقتصادی خود را تغییر دهد/شفاف سازی در مسایل اقتصادی باید ایجاد شود

Print Friendly, PDF & Email

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ملت ایران امروز یک مبارزه بی امان در جنگ اقتصادی مقابل استکبار دارد، گفت: دولت فرماندهی این جنگ را بنابر فرمایشات مقام معظم رهبری برعهده دارد لذا باید لجبازی را کنار گذاشته و تیم اقتصادی خود را تغییر دهد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی، احمد امیرآبادی فراهانی نماینده مردم استان قم در مجلس شورای اسلامی با حضور در مراسم روز صنعت ضمن گرامیداشت یاد و شهدا بویژه شهدای مدافع حرم گفت: اگر امروز امنیتی در کشور وجود دارد به برکت مجاهدت، رشادت و شجاعت همین شهداست.

عضو هیئت رئیسه مجلس همچنین با تبریک روز صنعت و معدن به فعالان این دو بخش و کارگران و سربازان بخش تولید که در جنگ اقتصادی امروز مقابل استکبار جهانی برای حفظ کشور تلاش می کنند، تصریح کرد: ملت ایران امروز یک مبارزه بی امان در مقابل استکبار دارد و باید همه شبانه روز تلاش کنیم، البته بخش عمده کار برعهده دولت است.

امیرآبادی فراهانی بیان کرد: مقام معظم رهبری در جلسه سران قوا که دستور تشکیل هماهنگی امور اقتصادی کشور را صادر فرمودند به صراحت اعلام کردند که فرماندهی این جبهه برعهده رئیس جمهور است و بقیه باید به وی کمک کنند تا دولت در این جبهه پیروز شود.

وی ادامه داد: جلسات آن شورا در حال برگزاری است و ما هم در مجلس براساس وظایف خود اقداماتی را انجام داده ایم، در هیئت رئیسه مجلس کمیته ای برای پیگیری حل مشکلات اقتصادی تشکیل دادیم که مسئولیت آن برعهده بنده است.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد هفته گذشته جلسات بسیاری را با مسئولان دولتی، بخش خصوصی، بانک های خصوصی، مرکز پژوهشها، همچنین با خودروسازها، اساتید دانشگاهها، اقتصاددانان، نخبگان و برخی گروه ها و تشکل های جوانان برگزار کردیم و نهایتا یک طرح ۲۴ ماده ای تدوین شد.

عضو هیئت رئیسه مجلس بیان کرد: این طرح در جلسه غیر علنی روز گذشته مورد بررسی قرار گرفت در این موارد مسائل مختلفی گنجانده شده بود مانند بحث بازار متشکل ارزی، بازار بورس، رونق مسکن، تامین نیازهای مردم، بازار سکه و ارز، حمایت از تولید داخلی، بحث مالیات و … که ۲۵ درصد عملکرد مالیات را کاهش دهیم.

وی در ادامه گفت: نمایندگان اکثرا در جلسه غیر علنی روز گذشته با کلیات این طرح موافقت کردند اما اینکه وظیفه ارائه این موارد از سوی دولت است بسیار مورد توجه بود لذا قرار شد پیشنهادات این کمیته را به دولت ارائه کنیم تا در صورت نیاز به قانون در مورد این ۲۴ ماده، دولت لایحه ای را به صورت یک یا دو فوریت به مجلس تقدیم کند.

امیرآبادی فراهانی تصریح کرد: همچنین اگر دولت نیازی به قانون ندارد به دنبال اجرای موارد رفته و مجلس هم از آن حمایت خواهد کرد زیرا ما از دولت حل مشکل کشور را می‌خواهیم، از سوی دیگر از قوه مجریه بویژه قضاییه در برخورد با سوء استفاده کنندگان از مسائل اقتصادی که مشکلاتی را برای مردم ایجاد می کنند، حمایت میکنیم.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی افزود ما انتظار داریم اگر دولت به قانون نیاز دارد سریعاً این طرح ۲۴ ماده ای را به صورت لایحه به مجلس ارائه کند و اگر پیشنهاد جدیدتری هم دارند به ما تحویل دهند، با وجود آن که اکنون نمایندگان در حوزه‌های انتخابیه خود به سر می برند در صورت نیاز دولت به قانون آنها به مجلس باز خواهند گشت.

عضو هیئت رئیسه مجلس تأکید کرد: کمیسیون های تخصصی مجلس در بخش نظارت هم هر روز وزرا و مسئولان دولتی را دعوت کرده تا گزارشات لازم را دریافت کنند، مجلس قرار شد تیم های تخصصی را در بخش اقتصادی به سازمانها و وزارتخانه ها ارسال کرده و نمایندگان هم با واحدهای تولیدی در حوزه‌های انتخابیه خود ارتباط برقرار کنند.

وی بیان کرد: اکنون یک اراده ای برای حل مشکل اقتصادی و مقابله با تحریم های ظالمانه رئیس جمهور آمریکا به وجود آمده است اما وضعیت ما هم نسبت به تحریم های گذشته بهتر است.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی گفت: در دوره تحریم گذشته یکی از مشکلات ما بحث تامین بنزین بود که امروز با فداکاری عزیزانمان در سپاه پاسداران و فعالیت شبانه‌روزی قرارگاه خاتم پالایشگاه بزرگ ستاره خلیج فارس با کیفیت بالای یورو ۵ افتتاح شد و اکنون روزانه ۹۰ میلیون لیتر بنزین در کشور تولید داریم و در ساعات غیر پیک هم حدود هشتاد و دو میلیون لیتر مصرف داریم.

عضو هیئت رئیسه مجلس اظهار کرد: برخی از پالایشگاه ها که برای تعمیرات از مدار خارج می شوند لذا باید در آن مقطع صرفه جویی انجام داد.

وی تصریح کرد: دولت باید برنامه های خود را برای دوران تحریم به ما ارائه کند البته اتاق های بخش خصوصی باید فعال شده و از صادرکنندگان و واردکنندگان خرد حمایت کنند.

امیرآبادی فراهانی ادامه داد: اتاق اصناف با اتاق های بازرگانی و صنعت باید هماهنگ باشند و همکاری بیشتری داشته باشند.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه پتروشیمی ها به ‌خصوص بخش شبه دولتی و دولتی اکنون در حق کشور اجحاف می کنند، بیان کرد: آنها با وجود دریافت این گاز ارزان قیمت متاسفانه ارز صادراتی خود را به کشور باز نمی گرداند که با این اقدامات به کشور اجحاف می کنند و باید با آنان برخورد شود و مجلس هم در این زمینه وارد شده است.

امیرآبادی فراهانی همچنین با بیان اینکه بانک ها امروز به ویژه بخش دولتی که یک وظیفه حاکمیتی هم دارند باید به کمک بخش تولید بیایند، افزود: البته در بودجه سال ۹۷ پیش‌بینی شده که برخی از سود ها بانکی بخشیده شود البته یک طرح دو فوریتی هم در این مورد برخی از نمایندگان ارائه کرده اند که در حال بررسی است وی اظهار کرد در بحث معوقات بانکی برای صنعتگران و تولیدکنندگان در دوران تحریم بانک ها یکسری از گشایش ها و اقدامات را برای آنها انجام دهند.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی افزود: در بحث بیمه ها هم با آقای نوربخش صحبت کردیم و باید تامین اجتماعی در این میان ایثار کند و نباید دیگر فشار های قبلی را به تولیدکنندگان وارد کند.

وی با اشاره به بحث کنترل ثبت سفارشات هم گفت: متاسفانه سازمان مربوطه در این مورد خوب عمل نمی کند و ثبت سفارش خاک برای گربه چه معنایی دارد یا ثبت سفارش سطل آشغال از آلمان موجب گریه می ‌شود یا تخصیص دلار ۴۲۰۰ تومانی برای گردشگرانی که سفرهای غیر ضروری می روند هیچ لزومی ندارد.

امیرآبادی فراهانی تاکید کرد: اکنون برای حجاج تمام امکانات در مکه فراهم است برای چی باید دوباره ارز ۴۲۰۰ تومانی به آنها داده شود تا کالای عربستان را خریده و وارد کشورمان کنند یا سفرهای غیر ضروری برخی افراد به کشورهای همسایه مانند ترکیه لذا بنده معتقدم باید این مسائل کنترل شود.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی گفت: ارزهای ضروری دولتی باید به افرادی که بیمار بوده یا دانشجو هستند، اختصاص داده شود همچنین باید امضای طلایی در سازمان مربوطه در وزارت صنعت و تجارت از میان برداشته شود.

وی ادامه داد: مجلس اخیرا در بودجه سال ۹۷ در بحث مالیات قانون را مصوب کرد که به موجب آن افرادی که خودرو وارد می‌کنند ۶۵ درصد مالیات بدهند، تنها یک مودی مالیاتی در اهواز پیدا شده که بابت واردات خودرو ۸۳۰ میلیارد تومان مالیات باید بدهد.

امیرآبادی فراهانی افزود: باید از این افراد مالیات دریافت شود و تولید کنندگان خرد که دچار مشکل است لذا اگر ما اعلام می‌کنیم مالیات دریافت کنید باید از چنین وارد کنندگانی مالیات دریافت شود آنهایی که در طول یک ماه اخیر با بی تدبیری و اعلام نرخ تک ارزی به سودی رسیدند باید مالیات پرداخت کنند.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی گفت: البته باید سعی کرد به اعتماد مردم به بخش دولتی ضربه وارد نکرد، اگر اعلام کردیم سکه بخرید یا دلار خود را در سپرده ارزی بگذارند گمان کنند برای شناسایی میزان دارایی های آنها بوده است.

عضو هیئت رئیسه مجلس تاکید کرد: درخواست ما از دولت تغییر تیم اقتصادی است و در این مورد شوخی هم نداریم، تیم فعلی اقتصادی دولت نمی‌تواند مشکلات اقتصادی را حل کند.

وی تاکید کرد: آقای سیف باید سریعاً تغییر پیدا کند، یکی از مشکلات اساسی این کشور آقای سیف و معاونانش است بارها اعلام کردیم چرا وی سقف خرید سکه را اعلام نکرد کسی که کلاس دوم دبیرستان سواد دارد این موضوع را می داند.

امیرآبادی فراهانی افزود: وقتی که میگوییم بیاید سکه بخرید، دشمن در پشت مرز حتما برنامه ای برای خارج کردن طلای کشورمان دارد اما این را رئیس بانک مرکزی نفهمید و بعد هم شخصی که ۳۷۰۰ سکه خرید را می خواهند به سراغش بروند.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی گفت: تیم اقتصادی دولت توان اداره کشور را ندارند و نشان دادند که نمیتوانند، ما از رئیس‌جمهور خواسته ایم تا مجلس دست به کار نشده این افراد را تغییر دهد البته تغییر چند نفر از آنها مانند رئیس بانک مرکزی ، رئیس سازمان برنامه و بودجه و رئیس سازمان بورس که در اقتصاد موثر هستند در اختیار مجلس نیست و ما تنها می‌توانیم وزیر اقتصاد را استیضاح کنیم.

وی بیان کرد: سرداران سپاه، امیران ارتش، نمایندگان مجلس، اکثر احزاب و گروه ها و صنعتگران و همه درپشت دولت ایستاده اند و باید هم به دولت کمک کنیم تا امروز دولت بتواند در جنگ اقتصادی به پیروزی برسد لذا دولت باید از این فرصت استفاده کرده و لجبازی نکند.

امیرآبادی فراهانی با اشاره به انتخاب آذری جهرمی وزیر اطلاعات به عنوان یک وزیر جوان در دولت گفت: دیدیم که چگونه این وزیر در تخصیص ارز دولتی به گوشی های همراه اقدام بسیار خوب و شجاعانه ای را انجام داد، متاسفانه دیگران چنین اقدانی را انجام نمی دهند.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اجازه دهید همه مسائل شفاف شود، اظهار کرد: ما به عنوان نمایندگان مجلس اعلام می‌کنیم از مجریانی که حقوق مردم را حفظ کرده و کار می کنند، حمایت می کنیم و آن افرادی که می خواهند حاشیه‌سازی کرده و کار نکنند، حتما در مقابل شان می ایستیم و نظارت خود را انجام خواهیم داد.

انتهای پیام/