امیرآبادی فراهانی به باشگاه خبرنگاران جوان خبر داد؛  تصمیم درباره اعلام وصول سوال از رئیس جمهور باید در هیئت رئیسه مجلس گرفته شود/ احتمال اعلام وصول سوال در هفته آینده وجود ندارد

امیرآبادی فراهانی به باشگاه خبرنگاران جوان خبر داد؛ تصمیم درباره اعلام وصول سوال از رئیس جمهور باید در هیئت رئیسه مجلس گرفته شود/ احتمال اعلام وصول سوال در هفته آینده وجود ندارد

Print Friendly, PDF & Email

عضو هیئت رئیسه مجلس گفت: احتمال ندارد هفته آینده سوال از رئیس جمهور اعلام وصول شود، زیرا ابتدا این موضوع باید در هیئت رئیسه بررسی شود.

احمد امیرآبادی‌فراهانی عضو هیئت رئیسه مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار مجلس گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، با بیان اینکه کمیسیون اقتصادی نامه‌ای را درباره بررسی سوال از رئیس جمهور در این کمیسیون به هیئت رئیسه ارسال کرده است، گفت: آقای پورابراهیمی طی این نامه خطاب به آقای لاریجانی اعلام کرده است که رئیس جمهور نمایندگان خود را برای حضور در جلسات بررسی سوال در این کمیسیون، نفرستاده است.

وی ادامه داد: براین اساس، کمیسیون اقتصادی طی این نامه از هیئت رئیسه درخواست تعیین تکلیف کرده و پرسیده‌اند که چه اقدامی باید درباره سوال از رئیس جمهور انجام دهند.

نماینده مردم قم در مجلس تأکید کرد: براساس قانون و آئین‌نامه داخلی مجلس، اعلام وصول سوال برعهده رئیس مجلس است، اما نامه کمیسیون اقتصادی ابتدا باید در جلسه هیئت رئیسه مجلس بررسی شود.

وی تصریح کرد: همچنین ابتدا این موضوع باید در هیئت رئیسه مجلس بحث شود، با توجه به اینکه رئیس جمهور نمایندگان خود را به کمیسیون اقتصادی نفرستاده، آیا باید جلسه دیگری برای این موضوع قرار داده شود تا آقای روحانی نمایندگان خود را برای بررسی سوال بفرستد و یا اینکه رئیس مجلس همین نامه آقای پورابراهیمی را به عنوان گزارش کمیسیون اقتصادی قلمداد کرده و سوال را اعلام وصول کند.

امیرآبادی‌فراهانی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا احتمال دارد هفته آینده با آغاز به کار صحن علنی مجلس سوال از رئیس جمهور اعلام وصول شود، گفت: خیر، احتمال ندارد اعلام وصول شود، زیرا ابتدا این موضوع باید در هیئت رئیسه بررسی شده و ببینیم که در این جلسه چه تصمیمی گرفته می‌شود.

عضو هیئت رئیسه مجلس بیان کرد: نظر شخصی بنده این است که زمان تمام شده و باید سوال از رئیس جمهور اعلام وصول شود، اما شاید هیئت رئیسه مجلس طور دیگری نظر دهد، لذا باید صبر کرد تا این جلسه برگزار شود.

وی اظهار کرد: معمولا جلسه هیئت رئیسه مجلس یکشنبه‌ها بعدازظهر تشکیل می‌شود.

انتهای پیام/