امیرآبادی فراهانی: شرکت گاز استان قم فعالیت های خود را در راستای فرمایشات مقام معظم رهبری در بحث اقتصاد مقاومتی ادامه دهد

امیرآبادی فراهانی: شرکت گاز استان قم فعالیت های خود را در راستای فرمایشات مقام معظم رهبری در بحث اقتصاد مقاومتی ادامه دهد

Print Friendly, PDF & Email

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی ضمن آرزوی موفقیت برای شرکت گاز استان قم از مدیران آن خواست تا در راستای فرمایشات مقام معظم رهبری در بحث اقتصاد مقاومتی فعالیت های خود را ادامه دهند.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران، علیرضا نصیری، مدیرعامل شرکت گاز استان قم که در نشست تخصصی بومی‌سازی و بکارگیری مشعل‌های بدون شعله با رویکرد بهینه سازی مصرف گاز در صنایع و با حضور سعید پاک سرشت مدیریت پژوهش و فناوری شرکت ملی گاز ایران و احمد امیرآبادی فراهانی نماینده مردم قم و عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی، در سالن بالقرالعلوم (ع) شرکت گاز استان قم سخن می‌گفت، با بیان این مطلب، اظهار داشت: استفاده از مشعل های بدون شعله یک تکنولوژی high-tech هست که ما در استان قم شاهد بهره برداری از این پروژه هستیم.

این مقام مسئول اظهار کرد: شرکت گاز استان قم به عنوان قطب انرژی های تجدیدپذیر کشور شناخته شده و در حال حاضر در چند نقطه از شهر، از جمله یکی از ادارات گاز به رغم اینکه تولید و ارائه کننده انرژی گاز هست، ولی از روش سیستم‌های GHP و حرارت داخل زمین به عنوان سیستم گرمایش و سرمایش استفاده می کند.

در ادامه این نشست، امیرآبادی نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی ضمن آرزوی موفقیت برای شرکت گاز استان قم از مدیران این شرکت تقدیر و تشکر به عمل آورد و از آنان خواست که در راستای فرمایشات مقام معظم رهبری (مدظله العالی) در بحث اقتصاد مقاومتی فعالیت های خود را ادامه دهند.

همچنین در این نشست عادلی، سازنده مشعل از شرکت تولیدی مهندسی شعله صنعت نیز ضمن بیان اینکه فقط تعداد کمی از کشورهای پیشرفته از این تکنولوژی استفاده می کنند، بیان کرد: این مشعل باعث افزایش راندمان کوره ها، کاهش مصرف گاز، کاهش آلایندگی اکسیدهای نیتروژن و یکنواختی دمای کوره می شود.

لازم به ذکر است؛ در این جلسه تعداد زیادی از شرکت های فعال در زمینه احتراق و کوره از جمله ذوب آهن اصفهان، فولاد آلیاژی یزد، فولاد بناب و مجتمع فولاد گیلان که عمده مصرف انرژی خود را از گاز طبیعی استفاده می کنند، حضور داشتند.

انتهای پیام/