امیر آبادی‌فراهانی در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان: تیم اقتصادی دولت باید با هم هماهنگ باشند/ضرورت تغییر در نحوه اداره نظارت بانک مرکزی

امیر آبادی‌فراهانی در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان: تیم اقتصادی دولت باید با هم هماهنگ باشند/ضرورت تغییر در نحوه اداره نظارت بانک مرکزی

Print Friendly, PDF & Email

عضو هیئت رئیسه مجلس گفت: باید تیم اقتصادی دولت در هماهنگی با یکدیگر بتوانند موثر واقع شوند و امیدواریم این هماهنگی میان تیم اقتصادی دولت به وجود بیاید.

احمد امیرآبادی فراهانی عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در گفت‌وگو با خبرنگار مجلس گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به تاثیر تغییر رئیس کل بانک مرکزی بر بازار سکه و ارز، گفت: اصل تغییر کار بسیار خوبی بود و امیدواریم که با آمدن رئیس جدید بانک مرکزی اتفاقات بهتری در اقتصاد کشور هم رقم بخورد.

وی با بیان اینکه برخی از مدیران پایین دست در بانک مرکزی هم باید تغییر کنند افزود: یکی از مشکلاتی که در بانک مرکزی وجود دارد، اداره نظارت است که معتقدم باید در این رابطه هم تغییراتی ایجاد شود.

امیرآبادی فراهانی ادامه داد: عدم توجه اداره نظارت بانک مرکزی به مسائل اجتماعی، سیاسی و امنیتی مشکلاتی را در بحث موسسات اعتباری به وجود آورد، حتی گاهی اوقات با مصاحبه‌های غیرمرتبط در رسانه‌ها موجب شدند تا به نوعی اعتبار بانک‌ها و موسسات مالی از بین برود و مردم نسبت به نظام پولی و مالی کشور بی‌اعتماد شوند.

نماینده مردم قم به دخالت‌ نگاه‌های سیاسی و حزبی افراد در اداره نظارت بانک مرکزی اشاره کرد و اظهار کرد: بعضی از خطوط سیاسی و حزبی افراد در نظارت بانک مرکزی باعث شده تا یکسری اتفاقات در موسسات مالی رخ دهد.

عضو هیئت رئیسه مجلس خاطرنشان کرد: بانک مرکزی در بحث مسائل ارزی و ارزش پول ملی به تنهایی نمی‌تواند تأثیرگذار باشد، باید تیم اقتصادی دولت در هماهنگی با یکدیگر بتوانند موثر واقع شوند و امیدواریم این هماهنگی میان تیم اقتصادی دولت به وجود بیاید.

انتهای پیام/