امیرآبادی فراهانی در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان:  اعلام وصول سوال از رئیس جمهور کاملا قانونی بود/دولت به جای منصرف کردن نمایندگان از سؤالشان مشکلات مردم را حل کند

امیرآبادی فراهانی در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان: اعلام وصول سوال از رئیس جمهور کاملا قانونی بود/دولت به جای منصرف کردن نمایندگان از سؤالشان مشکلات مردم را حل کند

Print Friendly, PDF & Email

عضو هیئت رئیسه مجلس گفت: اعلام وصول سوال از رئیس جمهور کاملا قانونی بود.

احمد امیرآبادی فراهانی عضو هیئت رئیسه مجلس در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان در واکنش به اظهارات امروز معاون پارلمانی رئیس جمهور مبنی بر اینکه اعلام وصول سوال از رئیس جمهور خلاف قانون اساسی است، گفت:اعلام وصول سوال از رئیس جمهور کاملا قانونی بود.

وی افزود: ۹۲ نماینده ای که طرح سوال از رئیس جمهور را امضا کرده بودند میتوانستند تا ۷روز قبل از اعلام وصول نسبت به باقی ماندن در سوال یا انصراف عمل کنند.

عضو هیئت رئیسه مجلس تصریح کرد: با بررسی هایی که انجام گرفت دو امضا مشخص نبود و مخدوش بود، لذا ما با نمایندگان مربوطه تماس گرفتیم و انها اعلام کردند که انصراف نداده اند. بر این اساس تعداد امضاکنندگان به ۸۲ نفر رسید اما ما در گزارش خود به رئیس مجلس ۸۰نفر را قید کرده بودیم.

امیرآبادی فراهانی ادامه داد: صبح امروز با اعتراض این دو نماینده مواجه شدیم که چرا اسامی ما به عنوان امضا کننده نیامده است؟

وی تاکید کرد: در هفته های اخیر شاهد بودیم که دولت از همه توان خود از جمله ظرفیتهای بخشداران، استانداران و وزرا استفاده کرد تا نمایندگان از سوال خود منصرف شوند.

نماینده مردم قم اظهار کرد: توصیه می‌کنم دولت به جای اینکه همه ظرفیت و توان کشور را به کار بگیرد تا نمایندگان ملت از سوال خود از رئیس جمهور منصرف شوند، برای حل مشکلات مردم تلاش کند.

وی ادامه داد: من از معاون پارلمانی رئیس جمهور انتظار نداشتم که اینگونه اظهار نظر کند و او میخوام که اجازه دهد تا نمایندگان مجلس طبق قانون اساسی از اختیاراتش استفاده کنند و انقدر سوال از رئیس جمهور را بُت نکنند.

انتهای پیام/