امیرآبادی فراهانی: قانون بخشش سود و جرایم دیرکرد وام های معوق بانکی اجرا نمی شود/اجرای دقیق قانون راهکاری برای کاهش معوقات بانک

امیرآبادی فراهانی: قانون بخشش سود و جرایم دیرکرد وام های معوق بانکی اجرا نمی شود/اجرای دقیق قانون راهکاری برای کاهش معوقات بانک

Print Friendly, PDF & Email

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی از اجرای ضعیف قانون بخشش سود و جرایم دیرکرد وام های معوق بانکی کمتر از ۱۰۰ میلیون تومان انتقاد کرد.

احمد امیرآبادی فراهانی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درباره مصوبه بخشش سود و جرایم دیرکرد وام های بانکی معوق کمتر از ۱۰۰ میلیون تومان گفت: براساس مصوبه مجلس شورای اسلامی در راستای حمایت از تولیدکنندگان و کشاورزان در بودجه ۹۷ مقرر شده که سود و جرایم دیرکرد وام های بانکی معوق کمتر از ۱۰۰ میلیون تومان بخشیده شود.

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی ادامه داد: متاسفانه دولت مصوبه مجلس برای بخشش سود و جرایم دیرکرد وام های بانکی را اجرا نمی کند که این موضوع غیرقابل قبول است.

بخشش سود و جرایم دیرکرد وام های بانکی معوق به تسویه مطالبات بانکی کمک می کند

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی افزود: با بخشش سود و جرایم دیرکرد وام های بانکی معوق علاوه بر اینکه در وضعیت اقتصادی فعلی به کشاورزان کمک می شود این انگیزه را برای بخشی از بدهکاران بانکی ایجاد می کند تا وام های معوق را تسویه حساب کنند.

بانک مرکزی و سازمان برنامه و بودجه پاسخگوی اجرای ضعیف قانون بخشش سود و جرایم دیرکرد وام های بانکی باشند

امیرآبادی فراهانی در ادامه گفت و گوی خود با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت تصریح کرد: بانک ها عنوان می کنند منابع کافی برای بخشش سود و جرایم دیرکرد وام های معوق بانکی را ندارند این در حالی است که در بودجه به این موضوعات رسیدگی می شود.

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی یادآور شد: اغلب بانک ها قانون بخشش سود و جرایم دیرکرد وام های بانکی معوق کمتر از ۱۰۰ میلیون تومان را اجرا نمی کنند بنابراین باید بانک مرکزی و سازمان برنامه و بودجه در خصوص اجرای قانون مذکور اقدامات لازم را انجام دهند.

پایان پیام/