امیرآبادی فراهانی در گفت وگو با خانه ملت مطرح کرد: تعیین سازوکار اعلام داوطلبانه آرای نمایندگان در صحن علنی

امیرآبادی فراهانی در گفت وگو با خانه ملت مطرح کرد: تعیین سازوکار اعلام داوطلبانه آرای نمایندگان در صحن علنی

Print Friendly, PDF & Email

عضو هیأت رئیسه مجلس از تلاش برای تعیین سازوکاری در راستای اعلام آرای نمایندگان داوطلب در صحن علنی خبر داد.

احمد امیرآبادی فراهانی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، درباره کمپینی که برای شفافیت آرای نمایندگان تشکیل داده است، گفت: عضوگیری این کمپین از روز گذشته آغاز شده و علیرغم حضور نمایندگان در حوزه‌های انتخابیه تا کنون ۱۵ نفر به آن پیوسته اند.

نماینده مردم قم درباره چگونگی اعلام عمومی آرای نمایندگان داوطلب عنوان کرد: هر نماینده ای بعد از برگزاری صحن علنی از طریق فضای مجازی، مصاحبه و یا با تعیین سازوکاری از طریق اعلام به هیأت رئیسه می تواند رأی خود را درباره طرح ها و لوایح و سایر موارد اعلام عمومی کند.

وی درباره سازوکاری که در هیأت رئیسه به دنبال آن است تا بتوان از طریق صحن علنی و همزمان آرای نمایندگان خواهان شفافیت آرا اعلام کرد، اظهار داشت: در هیأت رئیسه به دنبال سازوکاری هستیم که نمایندگانی که داوطلب هستند آرای آنها به نمایش گذاشته شود، در همان صحن علنی بتوانند رأی خود را برای عموم مشخص کنند.

عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: اهمیت شفافیت آرا به این خاطر است که معتقدیم مردم این حق را دارند تا از رأیی که موکلین آنها در مجلس به طرح ها و لوایح گوناگون می دهند، مطلع باشند./

پایان پیام