امیرآبادی‌فراهانی خبر داد؛ تدوین طرح دو فوریتی “اطمینان‌بخشی قانونی به مردم برای سپرده‌گذاری ارزی در بانک‌ها”

امیرآبادی‌فراهانی خبر داد؛ تدوین طرح دو فوریتی “اطمینان‌بخشی قانونی به مردم برای سپرده‌گذاری ارزی در بانک‌ها”

Print Friendly, PDF & Email

عضو هیئت رئیسه مجلس از تدوین طرح دوفوریتی ارائه تضمین قانونی برای بازپرداخت اصل و سود سپرده‌گذاری ارزی در بانک‌ها به مردم خبر داد.

امیرآبادی فراهانی عضو هیئت رئیسه مجلس از تدوین طرح دو فوریتی ارائه تضمین قانونی برای بازپرداخت اصل و سود سپرده‌گذاری ارزی در بانک‌ها به مردم خبر داد.

وی ادامه داد: مردم یکسری ارز را خریداری کرده و در منازل نگاه داشته‌اند، لذا می‌خواهیم مردم به موجب یک قانون جدید با دادن تضمین، بتوانند به راحتی ارز خود را در بانک‌ها سپرده‌گذاری کرده و سود دریافت کنند.

نماینده مردم قم در مجلس تاکید کرد: هیئت وزیران تقریبا آیین‌نامه‌ای را با چنین مضمونی پیش از این تصویب کرده بود، اما ما برای اطمینان‌بخشی بیشتر به مردم می‌خواهیم آن را قانونی کنیم.

امیرآبادی فراهانی تصریح کرد: همچنین در این طرح دو فوریتی جرم‌انگاری هم قرار خواهیم داد تا در صورت عدم پرداخت ارز یا سود آن توسط بانک یا کارمند بانک، این اقدام تخلف محسوب شده و با آن برخورد قانونی شود.

وی بیان کرد: به زودی این طرح دو فوریتی به صحن علنی مجلس ارائه می‌شود تا بتوان با ارائه اطمینان لازم به مردم، ارزهای خانگی را به بانک‌ها برای سپرده‌گذاری منتقل کرد.

انتهای پیام/