در همایش «تسخیری دیگر باید کرد» مطرح شد؛ مجلس برای آشکارسازی حقوق‌ها پیش قدم می‌شود/ تدوین طرح حمایت از افشاکنندگان مفاسداقتصادی

در همایش «تسخیری دیگر باید کرد» مطرح شد؛ مجلس برای آشکارسازی حقوق‌ها پیش قدم می‌شود/ تدوین طرح حمایت از افشاکنندگان مفاسداقتصادی

Print Friendly, PDF & Email

عضو هیئت رئیسه مجلس با بیان اینکه مجلس آماده است در زمینه آشکارسازی حقوق ها پیش قدم شود، گفت: طرح حمایت از افشاکنندگان مفاسد اقتصادی دارد نوشته می شود. در همین رابطه با کسی که به اشتباه شفاف سازی می کند باید برخورد شود.

به گزارش خبرنگارسیاسی خبرگزاری فارس، به همت انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه امیرکبیر همایش «تسخیری دیگر باید کرد؛ شفافیت، راهکار تسخیر مشکلات» در این دانشگاه و با حضور جمعی از نمایندگان مجلس و کارشناسان بحث شفافیت برگزار شد.

* مجلس آماده است در زمینه آشکارسازی حقوق ها پیش قدم شود

احمد امیرآبادی فراهانی عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی در این مراسم طی سخنانی با اشاره به اهمیت موضوع شفافیت گفت: مجلس آماده است در زمینه آشکارسازی حقوق ها پیش قدم شود، اما قوه قضائیه، قوه مجریه و بیمه پیش قدم نمی شوند.

وی ادامه داد: طرح حمایت از افشاکنندگان مفاسد اقتصادی دارد نوشته می شود. در همین رابطه با کسی که به اشتباه شفاف سازی می کند باید برخورد شود.

همچنین سیدامیرحسین قاضی‌زاده هاشمی در این نشست با تاکید بر اینکه موضوع شفافیت در جهان مسئله شناخته شده‌ای است که بیشتر از سلبی بودن اکتسابی است، گفت: موضوع اصلی در بحث شفافیت اداره کشور است و محدود به حکمرانی نیست.

وی ادامه داد: در کشور ما شفافیت به جای اینکه جنبه سلبی داشته و منوط به ساختارها باشد بر افراد و زندگی خصوصی افراد تأکید دارد.

این نماینده مجلس با بیان اینکه شفافیت موضوع کلانی است که خیلی محدود شده؛ افزود: متاسفانه پیگیری بحث شفافیت از شکل عادی خارج شده است.

قاضی‌زاده هاشمی تصریح کرد: طرح شفافیت فشارهایی به نمایندگان وارد می‌کند، به طور مثال طرح شفافیت موجب می شود برخی جریان های حمایت کننده یک نماینده از آرای آن نماینده مطلع شود که در صورت عدم هم خوانی، نماینده حمایت آن جریان را از دست خواهد داد.

وی با اشاره به اهمیت بحث شفافیت گفت: شفافیت به قدری ارزشمند است که شخص هزینه آن را بپردازد.

انتهای پیام/