امیرآبادی در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان:  اصرار کمیسیون امنیت ملی بر مصوبات قبلی خود در لایحه CFT/ تعیین ۷ حق شرط برای این لایحه

امیرآبادی در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان: اصرار کمیسیون امنیت ملی بر مصوبات قبلی خود در لایحه CFT/ تعیین ۷ حق شرط برای این لایحه

Print Friendly, PDF & Email

عضو هیئت رئیسه مجلس گفت: کمیسیون امنیت ملی مجلس مواردی را که شورای نگهبان درباره لایحه CFT ایراد گرفته بود را اصلاح نکرد.

احمد امیرآبادی فراهانی عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی  در گفت‌وگو با خبرنگار مجلس گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به ایرادات وارده از سوی شورای نگهبان به لایحه CFT اظهار کرد: جلسه امروز این کمیسیون برای بررسی لایحه CFT برگزار شد که اعضای کمیسیون بر مصوبات قبلی خود اصرار کردند.

وی تصریح کرد: کمیسیون امنیت ملی با توجه به ایرادات شورای نگهبان به لایحه CFT همچنان بر مصوبات خود اصرار کرد که قرار است بعد از رای گیری در صحن مجلس به منظور تعیین تکلیف به مجمع تشخیص مصلحت نظام ارسال شود.

امیرآبادی فراهانی تاکید کرد: البته کمیسیون امنیت ملی مجلس طی یک اصلاحیه در یک ماده واحده ۷ شرط را قرار داد و این ماده واحده بعد از ارسال به شورای نگهبان تعیین تکلیف خواهد شد.

عضو هیئت رئیسه مجلس بیان کرد: نماینده شورای نگهبان پیشنهاداتی را برای اصلاح برخی مواد در این لایحه مانند امکان حق تعیین شرط ارائه کرد،‌ امکان حق تعیین شرط به سادگی قابل حل نیست زیرا با توجه به تجربیات موجود از سایر کنوانسیون‌ها و منطق حاکم بر سازمکان‌ها و مقررات بین‌المللی از هم اکنون مشخص است که حق شرط ضمانت اجرایی ندارد.

وی تصریح کرد: شورای نگهبان به درستی با استناد به قانون اساسی این اشکال را وارد کرده بود یعنی تمام موارد کنوانسیون که شورا نسبت به آن ایراد گرفته بود اکنون با اصرار کمیسیون ملی به مجمع تشخیص مصلحت نظام  خواهد رفت.

انتهای پیام/