امیرآبادی‌فراهانی در گفت‌وگو با آنا: برخی مسئولان برای نگه‌داشتن معاون خود از رهبری هزینه کردند

امیرآبادی‌فراهانی در گفت‌وگو با آنا: برخی مسئولان برای نگه‌داشتن معاون خود از رهبری هزینه کردند

Print Friendly, PDF & Email

عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: برخی مسئولان دولت برای نگه‌داشتن معاون خود در کار از اختیارات رهبری هزینه کردند.

احمد امیرآبادی فراهانی در گفتگو با خبرنگار حوزه مجلس گروه سیاسی خبرگزاری آنا، با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در جلسه خارج فقه مبنی براینکه نمایندگان مجلس قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان را جوری ترتیب دهند و اصلاح کنند که مجبور نشوند که به اجازه رهبری متوسل شوند، اظهار کرد: ما در بسیاری از معضلات و مسائل کشور به رهبر معظم انقلاب مراجعه و از ایشان استمداد می‌طلبیم.

وی افزود: قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان بسیار قانون خوبی است و حلقه بسته مدیریتی کشور را باز می‌کند و به تبع آن جوانان امیدوار شدند که می‌‌توانند به مدیریت‌های عالی کشور برسند.

عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه مجوزهایی که در این رابطه از مقام معظم رهبری گرفته‌اند نوعی سوءاستفاده است که باید جلوی آن گرفته شود تصریح کرد: شنیده‌ام فردی از یکی از دستگاه‌ها با مراجعه به رهبری خواستار ماندگار شدن رئیس‌ دفترش در کار شده است، باید این سؤال را از آن فرد پرسید که آیا واقعاً در سراسر کشور فردی پیدا نمی‌شود که مسئولیت دفتر شما را بر عهده بگیرد؟!

امیرآبادی اضافه کرد: آقای حسن قاضی‌زاده‌هاشمی وزیر بهداشت رفته و مجوز ماندگاری معاون اجتماعی خود را گرفته است، واقعاً جایگاه معاون اجتماعی در کشور آنقدر هست که برایش از رهبری هزینه شود؟

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: معتقدم آقایان در دولت و سازمان‌هایی که مشمول قانون هستند، نباید چنین درخواستی را با رهبری مطرح می‌کردند و اصل این کار درست نبود.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس خاطرنشان کرد: همانگونه که رهبر معظم انقلاب فرمودند ما می‌توانستیم در مجلس قانون را به‌گونه‌ای پیش ببریم که نیاز به اخذ مجوز از ایشان نباشد، اما از سوی دیگر هم معتقدم قانون را هر جور بنویسیم، افرادی که دنبال حفظ صندلی هستند و نمی‌خواهند جایگاه خود را رها کنند و بروند، مجوزهای دیگری برای ماندن اخذ می‌کنند.

انتهای پیام/