امیرآبادی‌فراهانی در مسجد فاطمیه قم؛ حمایت از تولید ملی و توسعه صادرات، راه برون رفت از مشکلات کشور/ مقامات قضایی با محاکمه بدون ارفاق راه سودجویی را برای دلالان ببندند

امیرآبادی‌فراهانی در مسجد فاطمیه قم؛ حمایت از تولید ملی و توسعه صادرات، راه برون رفت از مشکلات کشور/ مقامات قضایی با محاکمه بدون ارفاق راه سودجویی را برای دلالان ببندند

Print Friendly, PDF & Email

نماینده مردم قم در مجلس گفت: از مقامات قضایی میخواهیم با محاکمه سخت و بدون ارفاق سودجویان اقتصادی، راه سودجویی را برای دیگر دلالان ببندند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی نماینده مردم قم، احمد امیرآبادی فراهانی در مراسم گرامیداشت دهه بصیرت که در مسجد فاطمیه قم و باحضور قشرهای مختلف مردم برگزار شد، سوء تدبیر و بی برنامگی دولت را یکی از دلایل شرایط کنونی اقتصادی کشور دانست و گفت: با برنامه ریزی صحیح و تکیه بر توان داخلی می توان بر مشکلات اقتصادی غلبه کرد.

وی سودجویی های اخیر توسط دلالان اقتصادی را از دیگر عوامل ایجاد شرایط نامناسب اقتصادی در کشور دانست و گفت: از مقامات قضایی میخواهیم با محاکمه سخت و بدون ارفاق سودجویان اقتصادی، راه سودجویی را برای دیگر دلالان ببندند.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در محاکمه قربانعلی فرخزاد خریدار سهام ماشین‌سازی تبریز و مرتبطین وی، من ابتدا این افراد را لو دادم و امیدوارم قوه قضاییه برخورد سختی با آنها داشته باشد.

وی افزود: این متهم به بهانه واردات اقلام ارزان، ارز دولتی دریافت کرده و با همکاری سایر متهمین، ارز دولتی دریافتی را به مبلغ بالا در بازار فروخته است.

امیرآبادی از دو شرکت خودروسازی ایران خودرو و سایپا و همچنین بانک ها در اخذ سود از مردم انتقاد کرد و گفت: تا زمانی که افراد سالم، مومن و کاربلد وارد این شرکت ها و بانک ها نشوند مشکلاتشان حل نخواهد شد.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی از توجه ویژه دولت و مجلس به رفع مشکلات معیشتی مردم در بودجه سال ۹۸ خبر داد و گفت: هر دو قوا با ارائه طرح هایی در نظر دارند مشکلات اقتصادی مردم را کاهش، گرانی های افسارگسیخته را مهار و زمینه اشتغال جوانان را فراهم کنند.

وی پیشنهاد اختصاص ۲۴ لیتر بنزین برای هر نفر و مکلف شدن دولت به خرید هر لیتر بنزین ۵ هزار تومان از افرادی که وسیله نقلیه ندارند را یکی از این طرح ها دانست و گفت: فعلا این طرح در حال بررسی است.

امیرآبادی گریزی هم به سیاست های شوم آمریکا در منطقه زد و با بیان این مثال که هیچ گربه ای برای رضای خدا موش نمی گیرد گفت: آمریکایی ها در منطقه بدنبال اهداف و منافع خاص خود هستند و در این راه به هیچ کشوری حتی عربستان سعودی که با آنها ادعای دوستی دارد رحم نمی کنند.

وی به دشمنی آمریکایی ها با نظام مقدس جمهوری اسلامی نیز اشاره کرد و گفت: آنها از ابتدای شکل گیری انقلاب تاکنون با حمایت خود از عراق در جنگ نظامی علیه ایران و سالهای اخیر با تهاجم فرهنگی و تحریم های اقتصادی بدنبال ضربه زدن به نظام مقدس جمهوری اسلامی بوده اند اما غافل از این هستند که ملت قهرمان و متحد ایران همچنان محکم و استوار پای آرمانها و خون پاک شهیدانشان ایستاده اند و با وحدت و همدلی و خلق حماسه هایی ماندگار همچون ۹دی، اجازه کوچکترین دخالت به دشمنان را نمی دهند.

عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی، با اشاره به موضوع برجام و بدعهدی آمریکایی ها در عمل به تعهداتشان گفت: ما در برجام با جمع کردن سانتریفیوژهای اراک و… نقد را به نسیه دادیم! و طرف مقابل نه تنها به تعهدات خود در برداشتن تحریم ها عمل نکرد بلکه طمعش را بیشتر کرد.

وی ادامه داد: حالا هم وزیر امور خارجه میگوید که هدف ما در برجام تحریم ها نبود، ما می پرسیم آقای وزیر پس هدفتان چه بود؟! اگر ایجاد اختلاف بین اروپایی ها با آمریکا هدفتان بود باید بگوییم دعوای آنها با هم دعوای زرگریست! چرا که آمریکا و انگلیس پدر و پسر هستند و دعوایشان هم الکی است.

امیرآبادی گفت: البته آن دیوانه بی عقل (ترامپ) با رد کردن برجام و زیرپا گذاشتن تعهداتشان بار دیگر به همه جهانیان ثابت کرد که آنها هیچگاه مورد اطمینان نبوده و حرفشان دروغ و تعهداتشان بر مبنای نیرنگ و حیله است.

انتهای پیام/