امیرآبادی‌فراهانی: کم کاری دولت برای تهیه آئین‌نامه‌های اجرائی قوانین مجلس/ معاونت نظارت مجلس ورود می‌کند

امیرآبادی‌فراهانی: کم کاری دولت برای تهیه آئین‌نامه‌های اجرائی قوانین مجلس/ معاونت نظارت مجلس ورود می‌کند

Print Friendly, PDF & Email

عضو هیات رئیسه مجلس در خصوص عدم تهیه برخی آئین نامه‌‎های اجرائی در خصوص قوانین مصوب مجلس از سوی دولت، گفت: معاونت نظارت مجلس مامور این کار شده تا پیگیری‌های لازم را از دولت داشته باشد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نماینده مردم قم، احمد امیرآبادی فراهانی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به عدم دائمی شدن برخی قوانینی که به صورت آزمایشی تصویب شده‌اند، اظهار داشت: معمولا در جلسات هیات رئیسه مجلس شورای در این زمینه بحث می‌شود و اکنون سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی مامور شده است تا با همکاری معاونت قوانین تعداد قوانین آزمایشی که مدت اجرای آن‌ها منقضی شده است را استخراج کنند.

عضو هیات رئیسه مجلس در خصوص اینکه علیرغم ارائه لایحه دولت، قانون مدیریت خدمات کشوری نیز که بصورت آزمایشی اجرا می‌شود، بیان کرد: این موضوع نیز پیگیری شده و گزارش آن نیز منتشر می‌شود.

معاونت نظارت مجلس میزان آئین‌نامه‌‎های تهیه شده برای اجرای قوانین مصوب مجلس را بررسی می‌کند

وی در خصوص عدم تهیه برخی آئین نامه‌‎های اجرائی در خصوص قوانین مصوب مجلس از سوی دولت، افزود: معاونت نظارت مجلس مامور این کار شده تا پیگیری‌های لازم را از دولت داشته باشد تا از میزان تهیه آئین نامه‌های اجرائی قوانین مصوب مجلس مطلع شود.

امیرآبادی فراهانی ادامه داد: آئین نامه‌‎های تهیه شده از سوی دولت نسبتا کم بوده است؛ باید توجه داشت که وقتی آئین نامه قوانین از سوی دولت تهیه نشود قانون نیز اجرا نمی‌شود.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی گفت: اکنون مجلس سعی می‌کند تا اجرای قوانین را منوط به تهیه آئین نامه اجرائی دولت نکند، زیرا هر چه اجرای قوانین منوط به تهیه آئین‌نامه باشد، آن قوانین کمتر اجرا می‌‎شوند.

پایان پیام/