امیرآبادی فراهانی تشریح کرد؛ جزئیات اختصاص مبالغی از صندوق توسعه ملی با اجازه رهبری انقلاب

امیرآبادی فراهانی تشریح کرد؛ جزئیات اختصاص مبالغی از صندوق توسعه ملی با اجازه رهبری انقلاب

Print Friendly, PDF & Email

عضو کمیسیون تلفیق بودجه جزئیات اختصاص بودجه از محل صندوق توسعه ملی را در نشست امروز کمیسیون تشریح کرد.

احمد امیرآبادی فراهانی عضو کمیسیون تلفیق بودجه در گفت وگو با خبرنگار مجلس گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به جلسه امروز عصر این کمیسیون گفت: مبالغی از محل صندوق توسعه ملی برای انجام اقداماتی در کشور علاوه بر بودجه تعیین شده توسط دولت با اجازه مقام معظم رهبری اختصاص یافت که این موارد در نشست امروز بررسی شد.

وی تصریح کرد: براین اساس ۳ هزار و پانصد میلیارد تومان به طرح های عمرانی استانها و ۳ هزار و پانصد میلیارد تومان برای رتبه بندی و حق التدریس فرهنگیان، همسان سازی حقوق بازنشسته ها، معیشت نیروهای مسلح، تقویت دانشگاه ها اختصاص یافت.

امیرآبادی فراهانی تاکید کرد: همچنین ۱ میلیارد دلار از محل صندوق توسعه ملی به آبیاری تحت فشار، آبخیزداری، آبرسانی به روستاها، مقابله با ریزگردها، حل مشکل قطعی برق تابستانی، تقویت آزمایشگاه های دانشگاه ها، تجهیزات فنی و حرفه ای، طرح های نوآوری در معاونت علمی، صدا و سیما و حمایت از فناوری های جدید داده شد.

عضو هیئت رئیسه مجلس بیان کرد: بودجه نهادهای فرهنگی، حوزوی، دانشگاه ها و مراکز پژوهشی که در لایحه بودجه سال ۹۸ کمتر از قانون بودجه سال ۹۷ شده بود هم از محل صندوق حدود هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان به آن افزوده شد تا میزان بودجه این مراکز به عدد سال ۹۷ بازگردد.

شایان ذکر است، همچنین از محل صندوق توسعه ملی یک و نیم میلیارد دلار برای تقویت بنیه دفاعی کشور اختصاص یافت.

انتهای پیام/