امیرآبادی فراهانی در ستاد بازآفرینی پایداری شهری: اسامی نهادهایی را که زمینهای وسیع گرفته اند، رسانه ای می کنم

امیرآبادی فراهانی در ستاد بازآفرینی پایداری شهری: اسامی نهادهایی را که زمینهای وسیع گرفته اند، رسانه ای می کنم

Print Friendly, PDF & Email

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه زمین هایی تا وسعت ۲۰ هکتار به افراد و نهادهای خاص در استان واگذار شده که نه این مناطق را ساخته و نه پولی برای ساخت آن دارند، گفت: در روزهای آینده با این افراد و ادارات نامه نگاری می کنم تا وضعیت زمین ها را مشخص کنند و در صورتی که اقدام لازم را انجام ندهند لیست آنها را رسانه ای می کنم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نماینده مردم قم، احمد امیرآبادی فراهانی روز پنجشنبه در ستاد بازآفرینی پایداری شهری با حضور محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی در سالن امام جواد(ع) استانداری قم، گفت: قراردادهای این زمینها غیرمنصفانه نوشته شده و بر اساس آن تا ۲۰ سال به آنها برای ساخت مهلت داد شده که این زمین ها را بسازند و این در حالی است که جوانان قم با نبود زمین برای ساخت خانه مواجه هستند.

وی با بیان اینکه مناطق غیربرخوردار درقم وجود دارد ولی زمین دولتی در این مناطق وجود ندارد گفت: زمینی در اختیار شهرداری باید قرار گیرد تا به عنوان معوض برای بازآفرینی بافت های فرسوده استفاده شود. 

وی در بخش دیگری از سخنان خود با انتقاد از عملکرد راه آهن قم به دلیل جلوگیری از جمع آوری راه آهن درون شهری گفت: لازم است راه آهن از داخل شهر جمع آوری شود، ولی راه آهن اجازه نمی دهد که دراین زمینه باید تصمیمی اتخاذ گردد.

انتهای پیام /