توضیحات امیرآبادی‌فراهانی درباره به همراه داشتن گوشی هوشمند خبرنگاران در مجلس/ این مسئله باید به نوعی حل شود

توضیحات امیرآبادی‌فراهانی درباره به همراه داشتن گوشی هوشمند خبرنگاران در مجلس/ این مسئله باید به نوعی حل شود

Print Friendly, PDF & Email

عضو هیأت رئیسه مجلس گفت: این حق خبرنگاران است که بتوانند گوشی در مجلس بیاورند و از فضای مجازی که دارند برای تبادل خبر و ارسال سریع اخبار،‌ استفاده کنند؛ لذا پیگیر این مسئله هستیم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نماینده مردم قم، احمدامیرآبادی فراهانی نماینده مردم قم و عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس،‌ اظهار داشت:‌ یکی از مباحثی که خبرنگاران مدت‌هاست پیگیری می‌کنند و ما هم در هیأت رئیسه مطرح کردیم -و بنا بود که مشکل خبرنگار در ورود به مجلس حل شود- داشتن موبایل هوشمند و اندرویدی بود.

وی افزود: من نمی‌دانم مانع کار کجاست در حالی که اکثر کارمندان مجلس و مهمانانی که نمایندگان دعوت می‌کنند، می‌توانند با خود گوشی هوشمند به همراه داشته باشند.

عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در این رابطه نهادهای داخلی مجلس گردن یکدیگر انداخته و هر دو گردن یک بخش دیگر می‌اندازند و نهایتا این مشکل به گردن هیأت رئیسه می‌افتد.

وی ادامه داد: من از آقایان خواستم که دیگر به این بازی دیگر پایان دهند. این مسئله در هیأت رئیسه مطرح شد و اخیرا با آقای نعمتی سخنگوی هیأت رئیسه در رابطه با این موضوع صحبت کردم که ایشان گفت این مسئله حل است و رسما اعلام کردند که چنین مشکلی وجود ندارد.

امیرآبادی بر همین اساس اضافه کرد: من فکر می‌کنم این حق خبرنگاران است که بتوانند گوشی در مجلس بیاورند و از فضای مجازی که دارند برای تبادل خبر و ارسال سریع اخبار،‌استفاده کنند.

این عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: خبرنگاران بعضا ارتباطاتی برای تبادل اخبار با نمایندگان دارند که نیاز به سرعت عمل دارد. چه اشکالی دارد؟ اینها باید ارتباط برقرار کنند.

وی در همین رابطه عنوان کرد: این حق نمایندگان است که با رسانه‌های مورد علاقه خود و خبرنگاران ارتباط برقرار کنند.

«مشکل اساسی ما در مجلس مسائل مهم‌تری است. من نمی‌دانم اینها چرا اینقدر مسئله را بزرگ کردن دو بزرگ جلوه می‌دهند.»

امیرآبادی خاطرنشان کرد:‌ این مسئله را تبدیل به یک مشکل بزرگ کردند که خبرنگاران مدام از ما پیگیری می‌کنند و این درست نیست.

وی در خاتمه بیان کرد: ما خواستاریم که این مشکل حل شود و مجدد پیگیری خواهیم کرد. در هیأت رئیسه هم بحث شد که اکثریت اعضا هیچ مشکلی با این مورد نداشتند و تعجب کردیم چرا چنین مشکلی برای خبرنگاران در مجلس ایجاد شده؛ لذا این مسئله باید به نوعی حل شود.

انتهای پیام/