عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی: دولت فعلی بیشترین ا‌ختیارات را دارد/ در مقابله با فساد، با هیچ حزب و جناحی رودربایستی نداریم

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی: دولت فعلی بیشترین ا‌ختیارات را دارد/ در مقابله با فساد، با هیچ حزب و جناحی رودربایستی نداریم

Print Friendly, PDF & Email

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده مردم شریف استان قم، احمد امیرآبادی فراهانی در نشست مطالبه گری دانشجویان در قم، با تأکید بر مطالبه‌گر بودن جوانان اظهار داشت: این قشر فهیم بایستی درباره ارزش‌های انقلاب و حقوق مردم از مسئولان مطالبه‌گری داشته باشند.

عضو هیئت‌رئیسه مجلس شورای اسلامی ایجاد اشتغال برای آحاد جامعه و قشرهای مختلف را وظیفه دولت دانست و گفت: در این رابطه مجلس وظیفه بسترسازی و قانون‌گذاری دارد.

وی با اشاره به ارائه طرحی ۲۲ ماده‌ای به مجلس در مورد اشتغال نیز گفت: این طرح از سوی بنده پیرامون کالای ایرانی و اشتغال بوده که به کمیسیون اقتصادی مجلس ارائه‌ شده است.

امیرآبادی فراهانی وضعیت اشتغال در کشور را اصلاً مناسب ندانست و تصریح کرد: امیدواریم با اقداماتی که در ارتباط با اشتغال انجام می‌گیرد بتوان این وضعیت را بهبود بخشید و با تصویب طرح‌های موجود در مجلس برای اشتغال روزنه‌هایی ایجاد کرد.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی ابراز کرد: برای آنکه در رابطه با راه‌اندازی صنعت ساخت‌وساز در کشور و سرمایه‌گذاری در این بخش به یک‌راه حل مشخص برسیم و در این رابطه چاره‌اندیشی کنیم، هفته آینده وزیر مربوطه در جلسه علنی مجلس حضور خواهد یافت.

وی از اخذ مجوز ساخت دانشکده پزشکی در قم نیز خبر داد و گفت: در جهت بهبود کیفیت دانشگاه‌ها پیگیر مشکلات و کمبودهای این مراکز علمی بوده و بر همین اساس حتی بودجه‌ای نیز مصوب شد.

امیرآبادی فراهانی با تأکید بر ارتقای سطح علمی دانشجویان و تلاش برای ارتقای دانش در قم عنوان کرد: رسیدن قم از رتبه یازده با رتبه پنجم ازنظر علمی و قبولی در کنکور ادعایی بوده که آموزش‌وپرورش داشته که با احصای آمار قبول‌شدگان از سال ۹۲ تاکنون متوجه غیرواقعی بودن این رتبه شدیم.

عضو هیئت‌رئیسه مجلس شورای اسلامی در ادامه از تشکیل ۳۷ کارگروه در دفتر خود خبر داد و گفت: در این کارگروه‌ها آسیب‌ها و مشکلات و حتی وجود کاستی‌ها و تخلفات احصاء و به دستگاه‌های مربوطه ارسال می‌شود.

وی با بیان اینکه صدور مجوز استخدام در استانداری قم برای طرفداران جناح خاص نیز گفت: این مسئله را شخصاً با معاون منابع انسانی در استانداری مطرح و پیگیر ماجرا شدم که ایشان این مطلب را تکذیب کردند.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: قانون پیش‌بینی‌های لازم در رابطه با فعالیت احزاب و گروه‌های سیاسی را کرده و فعالیت آن‌ها زیر نظر استانداری است، همچنین بر فعالیت آن‌ها نظارت می‌شود.

وی در ادامه با اشاره به انجام برخی فعالیت‌های غیراخلاقی در قم که از طریق فضای مجازی صورت می‌گیرد، گفت: با این اقدامات به هر شکلی که باشد مقابله می‌شود و با کمک پلیس فتا فعالان کانال‌های متخلف شناسایی‌شده و با عوامل آن برخورد می‌شود.

امیرآبادی فراهانی با بیان اینکه دولت در دو سال اخیر به‌جای پاسخگویی به مطالبات مجلس بهانه‌جویی می‌کند، تصریح کرد: احمدی‌نژاد هم در دو سال پایانی عمر دولت خود حاضر به پاسخ‌گویی نبود.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی وظیفه مجلس را مطالبه‌گری از دولت و وزرا دانست و عنوان کرد: هیچ دولتی نمی‌تواند در دو سال پایانی عمر خود از نداشتن اختیار سخن بگوید درحالی‌که در طول ۶ سال قبل از آن هر اقدام و فعالیتی را انجام می‌داده است.

وی ادامه داد: با توجه به شرایط کشور، به‌منظور برون‌رفت از تحریم‌ها و فشارهای اقتصادی موجود و برای عملیاتی کردن طرح‌ها به دولت اختیارات بیشتری داده‌شده است.

امیرآبادی فراهانی مقصر بخشی از دلایل خوب کار نکردن دولت را مجلس عنوان کرد و گفت: گاهی مجلس دولت زده‌ شده و این مسئله سبب خوب مطالبه‌گر نبودن مجلسیان از دولت می‌شود.

عضو هیئت‌رئیسه مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه در دعواهای سیاسی مشکلات مردم به فراموشی سپرده می‌شود، تصریح کرد: تلاش ما در مجلس رفع مشکلات مردم بوده و با هر دیدگاه سیاسی باید در این راستا حرکت کنیم.

وی بر وظیفه نظارتی نمایندگان بر مدیران تأکید کرد و گفت: نمایندگان وظیفه‌ای در عزل و نصب مدیران نداشته و در صورت ناکارآمدی مدیران از طریق استانداری و وزارت خانه خواهان عزل آن مدیر هستیم.

وی در پایان خاطرنشان کرد: همه باید قانون را محور فعالیت‌های خود قرار دهند و فرصت‌ها بایستی به‌صورت مساوی بین همگان تقسیم شود، با جلوگیری از رانت‌خواری در کشور می‌توان امیدوار بود بسیاری از مشکلات رفع شود.

انتهای پیام/