عدم توجه سازمانهای بین‌المللی به وضعیت جانبازان شیمیایی ایران

عدم توجه سازمانهای بین‌المللی به وضعیت جانبازان شیمیایی ایران

Print Friendly, PDF & Email

ملاقات عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی و هیت همراه با مسئولین سازمان منع گسترش سلاح‌های شیمیایی در لاهه هلند

در این ملاقات که آقایان دکتر شوشتری و دکتر برزگر ازاعضا کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی و دکتر طلایی‌نیک معاون وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح حضور داشتند نماینده مردم قم ضمن گلایه از سازمانهای بین‌المللی به دلیل بی توجه‌ای به وضعیت جانبازان شیمیایی در بحث تامین دارو که عامل اصلی آن تحریم‌های ناجوانمردانه آمریکا بوده است عنوان کرد: ملت ایران بزرگترین قربانی سلاحهای شیمیایی در طول ۸ سال جنگ تحمیلی بوده و بر اساس اعتقادات دینی و اسلامی و فرمایشات رهبری معظم انقلاب اسلامی با تولید و توزیع و بکارگیری این گونه سلاحها مخالف است. وی در ادامه گفت: همچنین از سازمان منع گسترش سلاح‌های شیمیایی به دلیل عدم برخورد با تولیدکنندگان سلاحهای کشتارجمعی که در راس آن آمریکا و رژیم صهیونیستی و برخی کشورها اروپایی قرار دارند اعتراض نمود.

عضو هیئت رئیسه مجلس: شما چرا با تولیدکنندگان این نوع سلاحها برخورد نمی‌کنید؟ در حالی که همین کشورهای تولیدکننده از این سازمان به عنوان حربه سیاسی با کشورهای مستقل برخورد می‌کنند.

در این دیدار خانم ملونو معاون مدیر کل سازمان گسترش سلاح‌های شیمیایی کشور جمهوری اسلامی را یکی از اعضا فعال این سازمان نام برد و گفت: ماهم از تحریم داروهای جانبازان شیمیایی ایران توسط امریکائیها نگرانیم و تلاش می‌کنیم با راه حل‌های مختلف از جمله سازمان ملل موضوع را حل کنیم و از حمایتهای مجلس شورای اسلامی ایران از سازمان متبوعش تشکر کرد.

در این جلسه دکتر طلایی‌نیک معاون وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح نیز از حضور ایران در سازمان بین‌المللی پزشکی نظامی ایران یاد کرد و گفت: ما در این سازمان بین‌المللی پزشکی تجربیات خود را برای کمک به حادثه‌دیدگان در جنگ‌ها در اختیار کشورهای عضو قرار می‌دهیم .

در پایان این مذاکرات هیئت پارلمانی که برای حضور در دادگاه دعاوی ایران و آمریکا در شهر لاهه به سر می‌برند از مجموعه سازمان منع گسترش سلاح‌های شیمیایی بازدید و در محوطه سازمان در محل یادمان شهدای حمله شیمیایی به سردشت و حلبچه حضور یافته و با قرائت فاتحه و اهدا گل به شهدای این حملات شیمیایی ادای احترام کردند.