امیرآبادی فراهانی در دیدار با هیئت پارلمانی هلند؛  اعتراض به حمایت هلند به دلیل حمایت از معاندان نظام/ چرا اروپا در برابر تحریمهای ظالمانه آمریکا سکوت کرده است؟

امیرآبادی فراهانی در دیدار با هیئت پارلمانی هلند؛ اعتراض به حمایت هلند به دلیل حمایت از معاندان نظام/ چرا اروپا در برابر تحریمهای ظالمانه آمریکا سکوت کرده است؟

Print Friendly, PDF & Email

امیرآبادی فراهانی نماینده مردم قم در صدر هیئت پارلمانی ایران با رئیس کمیسیون سیاست خارجی پارلمان هلند دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نماینده مردم قم، هیئت پارلمانی جمهوری اسلامی ایران که به منظور شرکت در دیوان دعاوی بین المللی میان ایران و آمریکا در شهر لاهه به هلند سفر کرده بود، با رئیس کمیسیون سیاست خارجی و تعدادی از نمایندگان پارلمان این کشور دیدار و گفت وگو کرد‌.

در این دیدار احمد امیرآبادی فراهانی عضو هیئت رئیسه مجلس به عنوان رئیس کمیته پارلمانی همراه با شوشتری و برزگر اعضای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس و کاظمی سفیر ایران در هلند با طرف مقابل پیرامون مبارزه با تروریست و تحریم های ظالمانه آمریکا به گفتگو پرداختند.

هیئت پارلمانی هلند در این دیدار درباره برخی مسایل از جمله موضوع حقوق بشر در ایران انتقاداتی را مطرح کرده و مدعی شدند که اقدامات ضد حقوق بشری در کشورمان انجام می شود و مسیحیان در ایران از آزادی عمل مذهبی برخوردار نیستند.

در ادامه جلسه امیرآبادی فراهانی نماینده مردم قم در مجلس ادعاهای هیئت پارلمانی هلند را بی اساس خواند و گفت: اقلیت های دینی در پارلمانی ایران دارای نماینده بوده و نمایندگان آنها هم آزادانه از سوی مردم انتخاب می شوند و مسیحیان از آزادی کامل برای برگزاری آیین دینی خود در ایران برخوردار هستند. ارتباط بسیار خوب مسیحیان و مسلمانان در مجلس را می توان از مراسم افطاری بت کلیا نماینده آشوریان برای نمایندگان مسلمان کاملا مشاهده کرد.

رئیس هیئت پارلمانی ایران در هلند ضمن اعتراض به اعضای هیئت پارلمانی هلند نسبت به عدم برخورد دولت این کشور با تروریست ها و پناه دادن به آنها هم اظهار کرد: در حالی که تعدادی از هموطنان ما در حمله تروریستی اهواز مجروح و شهید شده اند اما هلند با پناه دادن به تروریست ها به ویژه گروه الاحوازیه در حقیقت از تروریست ها تاکنون به نوعی حمایت کرده است.

وی تاکید کرد: همچنین هلند از معاندان جمهوری اسلامی ایران در این کشور حمایت می کند.

همچنین در بخش دیگری از این دیدار هیئت پارلمانی هلند نسبت به خروج آمریکا از برجام ابراز تاسف کرد که امیرآبادی فراهانی عضو ناظر مجلس در دادگاه بین المللی لاهه این تاسف را حلال مشکلات ایران ندانست و گفت: ما از اروپا اقدام عملی می خواهیم و قرار نیست اروپا به عنوان یکی از طرفین مذاکره در برجام در مورد اجرای تعهدات بی تفاوت باشد و جای سوال دارد که چرا شما در برابر تحریم های ظالمانه آمریکا سکوت کرده اید و سکوت در برابر تحریم های ظالمانه آمریکا در حقیقت کمک به این کشور و نوعی همراهی است که برای ما قابل قبول نیست.

وی تصریح کرد: حتی هلند در برابر قانون انسداد در این کشور هیچ اقدام عملی انجام نداده است، حال باید پرسید شما چه میزان نگران رسیدن دارو به بیماران در ایران هستید؟ یا اقدام پارلمان هلند و شما نمایندگان در عدم همکاری بانکهای هلند با ایران چه بوده شاید بگوئید آنها بخش خصوصی هستند درحالی که شما تعهد بین المللی دارید.

در ادامه جلسه امیرآبادی فراهانی رئیس کمیته پارلمانی جمهوری اسلامی ایران با اشاره به موضوع گروه تروریستی داعش خطاب به هیئت پارلمانی هلند بیان کرد: شما چه میزان برای مبارزه با این گروه تروریستی هزینه کرده اید؟ قطعا هزینه ایران برای مبارزه با آنها بیشتر بوده است. ما در منطقه بخصوص در عراق و سوریه برای مبارزه با داعش جنگیده ایم اما متاسفانه برخی کشورها که شما هم با آنها روابط خوبی دارید، رسما از داعش بوسیله حمایت های مالی، اطلاعاتی، تسلیحاتی و … حمایت کرده اند.

وی ادامه داد: ایران در کنار مبارزه با داعش برای جلوگیری از قاچاق مواد مخدر از نیروی انسانی و بودجه خود تاکنون هزینه کرده است، که این موضوع امنیت اروپا را به هم نوعی تامین کرده و در صورت ادامه تحریم های آمریکا، نباید اروپا دیگر توقع گذشته را داشته باشد چون مبارزه بامواد مخدر درسطح بین الملل هزینه دارد البته ما توان لازم برای مبارزه با مواد مخدر در کشورمان و تامین امنیت ملت خود را داریم.

امیرآبادی فراهانی در بخش دیگری از سخنان خود خطاب به هیئت پارلمانی هلند تاکید کرد: شما چرا اجازه می دهید معاندان نظام جمهوری اسلامی ایران از انگلیس به پارلمان هلند بیایند و پارلمان این کشور محل رجوع معاندان شود.

نماینده مردم قم تصریح کرد: باید پرسید، چرا سیاست اروپا یک بام و دو هواست، اگر شما مدعی و نگران اقدامات ضد حقوق بشری در ایران هستید پس چرا نسبت به تحریم های ظالمانه آمریکا علیه ملت ایران هیچگونه عکس العملی ندارید و تنها وقتی به جرم تروریست ها یا قاچاقچیان مواد مخدر رسیدگی می شود، شما نگران نقض حقوق بشر در ایران می شوید؟

انتهای پیام/