مخالفت با مسکوت ماندن طرح اعاده اموال نامشروع مسؤولان / اسامی نمایندگانی که خواستار مسکوت ماندن طرح بودند

مخالفت با مسکوت ماندن طرح اعاده اموال نامشروع مسؤولان / اسامی نمایندگانی که خواستار مسکوت ماندن طرح بودند

Print Friendly, PDF & Email

تعدادی از نمایندگان در جریان رسیدگی به طرح اعاده اموال نامشروع مسؤولان در نامه‌ای به رئیس مجلس خواستار مسکوت ماندن طرح شدند که البته درخواست آنها رای نیاورد.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، بررسی جزئیات طرح اعاده اموال نامشروع مسئولان از روز گذشته در دستور کار نشست علنی مجلس شورای اسلامی قرار گرفت. در نشست علنی امروز مجلس نیز ۱۰ ماده طرح مذکور به تصویب رسید و تنها دو ماده دیگر آن برای تصویب نهایی این طرح برای بررسی باقی مانده بود. در همین رابطه تعدادی از نمایندگان اصلاح‌طلب مجلس شورای اسلامی طی نامه‌ای به علی لاریجانی رئیس مجلس تقاضای مسکوت ماندن طرح اعاده اموال نامشروع مسئولان و به تصویب نرسیدن آن شدند که البته تقاضای آنها با مخالفت مجلس روبه رو شد. پیشنهاد مخالفت با مسکوت ماندن طرح اعاده اموال نامشروع مسئولان، از سوی احمد امیرآبادی فراهانی نماینده مردم قم و عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی مطرح شد که نهایتا وکلای ملت با پیشنهاد وی موافقت کردند. متن این نامه به شرح زیر است:

بسمه‌تعالی ریاست محترم مجلس با سلام و احترام در اجرای ماده ۱۹۳ آیین‌نامه مجلس با توجه به اهمیت طرح اعاده اموال نامشروع مسئولان به منظور انجام بررسی بیشتر و رفع تعارض با قوانین موجود و رفع ابهامات به کمیسیون مربوطه ارجاع و به مدت ۴ ماه مسکوت بماند.

 

۱- کاظم دلخوش اباتری

۲_فرج‌الله رجبی

۳_ علی اکبری (شیراز)

۴_جهانبخش محبی‌نیا

۵_ احمد مازنی

۶_روح‌ا‌لله حضرت‌پور

۷_  بهروز نعمتی

۸_ نورمحمد تربتی‌نژاد

۹_ غلامرضا شرفی

۱۰_  بشیر خالقی نماینده خلخال

۱۱_ غلامرضا حیدری

۱۲_ محمدرضا بادامچی

۱۳_ داود محمدی (تهران)

۱۴_ اصغر سلیمی

۱۵_ پروانه مافی

۱۶_ پروانه سلحشوری

۱۷_ محمدجواد فتحی

۱۸- قاسم میرزایی نیکو

۱۹- علی ساری

۲۰- هادی شوشتری

۲۱- الیاس حضرتی

۲۲_ علی نوبخت

۲۳_ علیرضا رحیمی

به گزارش فارس، غلامرضا تاج‌گردون نیز از امضاکنندگان این نامه بوده است که پس از امضا از درخواست خود منصرف شده و آن را خط زده است. همچنین امضای ۲ نفر از نمایندگان موافق پای این نامه ناخوانا بود.