با حضور امیرآبادی فراهانی در بندرعباس صورت گرفت؛ رونمایی از ۱۰ طرح ضد آمریکایی مجلس/ تقدیر از عاملان انهدام پهپاد آمریکایی/ گلباران مکان شهادت مسافران ایرباس

با حضور امیرآبادی فراهانی در بندرعباس صورت گرفت؛ رونمایی از ۱۰ طرح ضد آمریکایی مجلس/ تقدیر از عاملان انهدام پهپاد آمریکایی/ گلباران مکان شهادت مسافران ایرباس

Print Friendly, PDF & Email

عضو هیئت رئیسه مجلس خبر داد: به مناسبت سالروز انهدام هواپیمای مسافربری ایران توسط آمریکا از ۱۰ طرح ضد آمریکایی در بندرعباس رونمایی شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نماینده مردم قم، احمد امیرآبادی فراهانی عضو هیئت رئیسه فراکسیون مقابله با تهدیدات آمریکا در گفت وگو با خبرنگار مجلس گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به سالروز انهدام هواپیمای مسافربری ایران توسط آمریکا، گفت: من به همراه امیرحسین قاضی زاده هاشمی رئیس این فراکسیون و اکبر رنجبرزاده و احسان قاضی زاده هاشمی دیگر اعضای آن روز گذشته به بندرعباس سفر کردیم تا در مراسم گرامیداشت یاد و خاطره شهدای پرواز ۶۵۵ ایرباس حضور یابیم.

وی با تاکید براینکه در این سفر از ۱۰ طرح ضد آمریکایی رونمایی شد، تصریح کرد: دو طرح آن از سوی من و دیگر طرح ها هم از سوی فراکسیون مقابله با تهدیدات آمریکا ارائه شده است.

عضو هیئت رئیسه مجلس همچنین افزود: این طرح‌ها با همکاری پژوهشکده دانشکده امام حسین علیه السلام تدوین شده و  دو طرح دیگر هم آماده شده است که به محض اعلام وصول رونمایی می‌شود.

امیرآبادی فراهانی اظهار کرد: روز گذشته هیئت پارلمانی در جلسه تقدیر و تشکر از سربازانی که عامل انهدام پهپاد آمریکایی بودند هم حضور یافته و مراتب سپاس مجلس را از آنها اعلام کرد.

نماینده مردم قم در مجلس گفت: امروز هم ساعت ۹:۳۰ صبح در مراسم گلباران مکان شهادت مسافران هواپیمای ایرباس با حضور خانواده های معظم شهدا، مسئولان کشوری و استانی حضور خواهیم یافت و قاضی زاده هاشمی عضو هیئت رئیسه مجلس در این مراسم سخنرانی می کند.

وی همچنین طرح‌های ده گانه ضد آمریکایی را به شرح اعلام کرد: 

۱-طرح حمایت از امنیت آب های سرزمینی ایران.

۲-طرح الزام دولت به اقدام مقتضی علیه کشور های همسایه میزبان پایگاه های نظامی آمریکا.

۳- طرح الزام دولت به اقدام قانونی علیه شرکت هایی که به تحریم های ضد ایرانی آمریکا پیوستند.

۴-طرح الزام دولت به پیگیری جبران خسارات ناشی از اقدامات ضد حقوق بشری آمریکا علیه شرکت های ایرانی.

۵-طرح الزام دولت در پیگیری حقوقی اقدام جنایت کارانه آمریکا در اسقاط هواپیمای مسافربری ایران.

۶-طرح تاسیس موزه جنایات آمریکا.

۷-طرح الزام دولت در تعیین سر فصل جنایات آمریکا در کتب درسی مدارس و دانشگاه ها.

۸-طرح الزام دولت به حمایت همه جانبه از افراد و موسسات ایرانی که از اقدامات آمریکا متضرر شده اند.

۹- طرح تشکیل باشگاه کشور های تحریم شده توسط آمریکا.

۱۰-طرح مقابله با تحریم های آمریکا از طریق جایگزینی کالا و خدمات.

شایان ذکر است، ۱۲ تیرماه سال ۱۳۶۷ هواپیمای ایرباس کشورمان بر فراز خلیج فارس مورد هدف موشک‌های ناو وینسس متجاوزان آمریکایی قرار گرفت که ۲۹۰ مسافر این پرواز که ۶۶ نفر آن کودکان بی گناه بودند همگی به شهادت رسیدند.

انتهای پیام/