امیرآبادی فراهانی در خطبه های پیش از نماز جمعه؛  تدوین ۱۳ طرح برای تحریم کالاهای آمریکایی/ مردم براساس قانون اعاده اموال نامشروع حق دارند از دارایی مسئولان مطلع شوند

امیرآبادی فراهانی در خطبه های پیش از نماز جمعه؛ تدوین ۱۳ طرح برای تحریم کالاهای آمریکایی/ مردم براساس قانون اعاده اموال نامشروع حق دارند از دارایی مسئولان مطلع شوند

Print Friendly, PDF & Email

عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ما اگر بتوانیم حتی یک دلار به آمریکا ضربه بزنیم نباید غفلت کنیم، گفت: ١٣ طرح برای تحریم کالاهای آمریکایی طراحی شده تا بتوانیم مقابله به مثل داشته باشیم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نماینده مردم قم، احمد امیرآبادی ظهر امروز در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه قم با اشاره به بررسی وضعیت دادگاه لاهه به عنوان دیوان داوری بین ایران و آمریکا طی سفر اخیر خود اظهار کرد: در این سفر دیدارهایی با مسوولان دادگاه داشتیم و ملاقات‌هایی هم با ایرانیان مقیم هلند صورت گرفت.

وی با اشاره به دیگر مباحث مطرح شده در این سفر خاطرنشان کرد: در این سفر قصد داشتند از ما انگشت نگاری کنند که بنده برخلاف برخی نمایندگان اجازه این کار را ندادم و در نهایت ویزا صادر شد.

عضو هیأت رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به سفر اخیر خود به پاکستان هم گفت: رابطه تجاری ما با پاکستان بسیار کم است و باید بیش از گذشته به دنبال تبادلات مالی با این کشور باشیم.

امیرآبادی فراهانی با بیان اینکه ما اگر بتوانیم حتی یک دلار به آمریکا ضربه بزنیم نباید از این اقدام غفلت کنیم، افزود: ١٣ طرح برای تحریم کالاهای آمریکایی طراحی شده تا بتوانیم با آنها مقابله به مثل داشته باشیم.

وی با بیان اینکه مجلس دهم مجلس مد نظر ما نبود، تاکید کرد: نیروهای انقلابی و پیگیر مشکلات مردم در اقلیت بودند و امکان استیضاح برخی وزرایی که کارآمدی نداشتند و نتوانستند پاسخگوی مشکل مردم باشند، مهیا نشد.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی گفت: شفافیت آرای نمایندگان در این مجلس به قانون تبدیل نشد چراکه مردم حق دارند بدانند بنده به این وزیر یا فلان قانون رای داده ام یا خیر و به دنبال شفافیت این امر بودیم که محقق نشد.

وی با اشاره به طرح اعاده اموال نامشروع مسوولان هم اظهار کرد: مردم حق دارند بدانند من به عنوان یک نماینده مجلس قبلا چه داشته ام و امروز پس از کسب مسوولیت چه دارم.

امیرآبادی با تاکید بر اینکه با این طرح که بخشی از آن یعنی ۱۴ ماده آن تصویب شده اموال تمام مسوولان باید بررسی شود خاطرنشان کرد: هفته گذشته اصلاح طلبان طی پیشنهادی خواستند که باقی طرح مسکوت بماند ولی خوشبختانه من به عنوان مخالف این موضوع در مجلس صحبت و سخنرانی کردم و این درخواست به سرانجام نرسید.

وی همچنین با اشاره به وضعیت پروژه‌های شهری در قم هم بیان کرد: مساله راه آهن داخل شهر را پیگیر هستیم تا جمع آوری شود.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: در جریان مشکلات معیشتی را هستیم ولی همه مشکلات مردم به آمریکا مربوط نیست و در حوزه توزیع کالا مشکلاتی داریم که باید حل شود.

انتهای پیام/