امیرآبادی فراهانی مطرح کرد: امنیت شغلی شهرداری‌ها و دهیاری‌ها تعیین تکلیف شود/ جای خالی وزارتخانه ای برای دفاع از روستائیان و شهروندان در دولت

امیرآبادی فراهانی مطرح کرد: امنیت شغلی شهرداری‌ها و دهیاری‌ها تعیین تکلیف شود/ جای خالی وزارتخانه ای برای دفاع از روستائیان و شهروندان در دولت

Print Friendly, PDF & Email

عضو هیئت‌رئیسه مجلس با تأکید بر اینکه باید وضعیت امنیت شغلی شهرداری‌ها و دهیاری‌ها تعیین تکلیف شود، گفت: باید کسی که در این پست قرار می‌گیرد تعیین وضعیت شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نماینده مردم قم، احمد امیرآبادی فراهانی ظهر امروز (پنجشنبه ۱۳ تیر ماه) در همایش روز شهرداری و دهیاری که در سالن جلسات معصومیه فرمانداری برگزار شد، با تأکید بر اینکه باید وضعیت امنیت شغلی شهرداری‌ها و دهیاری‌ها تعیین تکلیف شود، اظهار داشت: باید کسی که در این پست قرار می‌گیرد تعیین وضعیت شود.

عضو هیئت‌رئیسه مجلس شورای اسلامی افزود: اگر این افراد موقت هستند پس چرا گزینش می‌کنیم، دهیار و شهردار که قرار نیست استخدام شود فقط استعلام کیفری و قضایی کافی بوده و نیازی به‌گزینش نیست.

وی با تأکید بر رسیدگی به دهیاری‌ها و شهرداری‌های کوچک گفت: بودجه شهرهای تابع استان اندک بوده و باید ارزش افزوده قم مانند قانون گذشته ۷۰ درصد به شهرها و ۳۰ درصد به روستا اختصاص پیدا کرده و انتظار می‌رود که این بودجه به‌موقع داده شود.

امیرآبادی در مورد طرح‌های جامع نیز گفت: شهرهای زیر ۵۰ هزار نفر نباید زیر نظر شورای عالی شهرسازی بروند پیشنهاد دادیم که این آیین‌نامه را بنویسند که شهرهای زیر ۵۰ هزار نفر و روستاها زیر نظر شورای برنامه‌ریزی استان قرار بگیرند.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: باید تعیین تکلیف شود که مدیریت روستاها با چه کسی هست؟در هیئت دولت وزارت خانه‌ای که از منافع شهروندان و روستاییان دفاع کند را نداریم، وزیر کشور ما گرفتار امنیت شهر، مبارزه با ناهنجاری‌ها و .. است در کنار آن به کار همه شهرداری‌ها و دهیاری‌ها هم رسیدگی کند که این مسئله امکان‌ناپذیر است.

وی در پایان خاطرنشان کرد: شهروندان و روستاییان باید نمایندگی قوی در هیئت‌وزیران داشته باشند تا بتوانند از حقوق خود دفاع کنند.

انتهای پیام/